“Toome ära” ärgitab kodu koristama

Kogu maikuu kestva kogumiskampaaniaga "Toome ära" kutsub Uuskasutuskeskus inimesi kodus asjatuna seisvatele asjadele uut elu andma ja neid uuskasutuseks annetama.

Paide linna inimesed saavad oma veel kasutuskõlblikud, kuid kasutult seisvad asjad viia Paide Uuskasutuskeskusesse (Rüütli 21). Seal võetakse kodumajapidamises üle jäänud asju vastu esmaspäevast reedeni 10:00–18:00 ja laupäeviti 10:00–16:00. Suurematele annetustele, nagu näiteks kogukam kodutehnika ja mööbel, saab vajadusel järgi kutsuda ka Uuskasutuskeskuse tasuta kaubiku kaubik2@uuskasutus.ee

Annetamiseks sobib peaaegu kõik kasutuskõlblik

Kui klassikaliselt seostuvad inimestel annetamisega vaid riided, siis uuskasutuseks sobib peaaegu kõik majapidamises leiduv. Uuskasutuskeskuse abil leiavad hõlpsasti uue kodu ka jalanõud, mänguasjad, raamatud, CD-plaadid ja filmid, mööbel, kodutehnika, tekstiil, lauanõud, sporditarbed, potid-pannid ja isegi toataimed.

Ei tasu mõelda, et kui mõni asi tundub sulle jube vanamoodne või kole, et ta siis annetamiseks ei sobi. Kui ese on puhas, korralik ja iseenesest kasutuskõlbulik, siis sobib ta ka uuskasutuseks. Inimeste maitse-eelistused ja vajadused on lihtsalt väga erinevad. Nagu öeldakse, siis võib ühe mehe prügi olla teise mehe varandus.

On siiski esemeid, mis uuskasutuseks ei sobi. Kasutatud patareid, vanad värvid, ehitusjäätmed, metalliromu, plastid, paber ja papp, rehvid, katkised elektri- ja elektroonikaseadmed, pakendid ja lehtklaas on asjad, mis peaksid tingimata leidma tee jäätmejaama. Paide inimestele lähim võimalus on viia jäätmed Paide jäätmejaama (Mündi 49, Paide linn)

Sinu asi leiab uue elu

Kuigi Uuskasutuskeskus peab end eelkõige keskkonnaorganisatsiooniks, kes  hoiab looduse prügist puhtana, aidatakse annetatud esemetega ka abivajajaid. Sel aastal on toetatud näiteks Pärnumaa ja Põlva lasterikkaid peresid, Pärnumaa Kasuperede Ühingut, Haapsalu lastekodu, Hiiumaa puuetega inimeste käsitöö huviringi, Tahkuranna ja Tõstamaa valla suurperesid ja vanureid, Pärnu loomade varjupaika, Pauluse supikööki, Tartu Lastekaitse Ühingut, Maarja Küla, Puuetega Inimeste Koda, Kassiabi, Naiste Varjupaika ja MTÜ-d Jooksev Koer. Lisaks teeb Uuskasutuskeskus koostööd paljude Eesti teatri- ja filmitegijate ning käsitöölastega, hoides niimoodi ära uue materjali tarbetu tarbimise.

Umbes kolmandik Uuskasutuskeskusesse jõudvatest asjadest läheb keskustes üle Eesti mõistliku hinnaga müüki. See annab vähemkindlustatud inimestele väärika viisi mõistliku hinnaga korralike asju osta ning katab ära MTÜ tegevuskulud. Ülejäänud tuluga abistatakse teisi sotsiaalselt mõjusaid ettevõtmisi. Näiteks toetab Uuskasutuskeskus juba teist aastat 20 000 euroga sihtasutust Kiusamisvaba Kool.

Loe rohkem: www.uuskasutus.ee