Algasid taas korteriühistute ja linna koostöökohtumised

Aprillis kohtus linnavalitsus Paide korteriühistute esindajatega, et anda informatsiooni ehitusseadustiku muudatustest, linnavalitsuse lähiaja tegevusest ja leppida kokku ümarlaua edaspidine toimumise sagedus.

Linnapea Siret Pihelgas andis ülevaate võimalustest parandada erakinnistute tänavavalgustust ning teid.

Kui varem ei olnud erakinnistutel (sh korterimajade kinnistutel) tänavavalgustuse rekonstrueerimine nn eurorahade eest abikõlbulik, siis nüüd on. Sellest tulenevalt annab linn sügisel projektitaotluse kortermajade kinnistutele jääva 89 valgustuspunkti rekonstrueerimiseks. Ühe punkti rekonstrueerimise maksumus on hinnanguliselt 2000€. Töö plaanitakse teostada 2018. aasta kevadel.

Sel kevadel toimuvate tänavate rekonstrueerimistööde käigus freesitakse asfalt üles ja tekkivat materjali plaanitakse kasutada linna kruuskattega tänavate tolmuvabaks muutmiseks. Juuni lõpuks selgub linna tänavate jaoks kuluv maht ja kui linnal freespuru üle jääb, saavad seda oma kinnistusiseste teede parandamiseks taotleda ka korteriühistud.

Korteriühistud ja linnavalitsus kohtuvad taas septembris.

avalike suhete spetsialist