Paide linnavolikogu kiitis heaks tasuta koolilõuna Paide koolides

Paide linnavolikogu kinnitas tänasel istungil koolilõuna toetuse kasutamise tingimused
ja korra Paide linnas, mis tähendab, et alates 1. septembrist 2017 maksab koolitoidu omaosaluse eest linn.

Linnapea Siret Pihelgase sõnul on tegemist märgilise otsusega. "Oleme seni olnud Järvamaal ainuke omavalitsus, kus lapsevanemad peavad koolilõuna eest lisa maksma. Oleme teinud seda eesmärgiga pakkuda linna lastele parimat koolitoitu. Kuna linna rahanduslik seis võimaldab meil lapsevanemaid sellest säästa, siis seda ka teeme. Lastele ja peredele panustamine on Paide linna üks prioriteete ning mul on hea meel, et volikogu ettepanekut ka toetas," ütles Pihelgas.

Riigieelarve tasandus- ja toetusfondist on omavalitsuste üldhariduskoolide statsionaarses õppes õppivatele õpilastele ettenähtud koolilõuna toetus 0,78 senti toidupäeva eest. Toidupäeva tegelik maksumus on Paide linna koolides 1,30 eurot.

Riigitoetuse ja tegeliku maksumuse vahe 0,52 senti on seni kinni maksnud lapsevanem.

Paide linna 2017. aasta eelarvesse on koolilõuna kulude katteks arvestatud 39 434 eurot, et katta alates 1. septembrist riigieelarvest saadava koolilõuna toetuse ja tegeliku maksumuse vahe linna eelarve vahenditest.

Kokku õpib Paide linna üldhariduskoolides päevases õppes 987 last.

avalike suhete spetsialist