Suur perepäev Paides 4. juunil, ajakava

4. juunil toimub Paide linnas suur perepäev, mis on pühendatud lastele, laste ja noorte kultuuriaastale ning ka Eesti lipule.

Perepäevale tuleb üle-eestiline Laste Vabriik oma atraktsioonidega ning toimuvad ka Laps Vaja Perekonda traditsioonilised tegevused.

Päev avatakse Paide Keskväljaku renoveeritud lipuväljaku avamisega ning edasi toimuvad tegevused juba kultuurikeskuse parklas ja Lembitu pargis.

Et tegemist on Eesti lipupäevaga, on palju tegevusi seotud Eesti lipu ja lipuvärvidega. Laste ja noorte kultuuriaasta puhul tuleb Paidesse sel päeval Laste Vabariik oma tegevusaladega.

Ajakava laval:
kell 11.00 avamine Keskväljakul
kell 12.00 Laste Vabariik, etendus „Kõige parem kingitus"
kell 13.00 Paide laste kontsert: Paide Kultuurikeskuse muusikastuudio, beebikool, balletikool, Laulukaare parimad solistid, Sookure lasteaia õpetajate kandleansambel jt.
kell 14.00 etendus „Kõige parem kingitus"
kell 14.00 tegevused Paide päästekomandos - tuletõrjeolümpia

Tasuta toitlustus
kell 12.00 - 15.00 supp Kaitseliidu Järva malevalt
kell 13.00 - 15.00 pannkoogid Hämariku memmedelt ja Lions Klubilt

Lisaks:
Laste vabariigi tegevused: Labürint-mänguala; Eesti Maanteeameti pop-up  töötoad Miiamilla muuseumilt, Iloni Imedemaalt , Eesti Arhitektuurimuuseumilt ja Järvamaa Keskraamatukogult

Veel:
PAIde lasteaia tegevused mängude tänaval: rinnamärkide ja võtmehoidjate meisterdamine , lauamängud
Paide Huvikeskuse näomaalingud, sini-must-valged käepaelad, robootika (kultuurikeskuses)
TNT mängude-võistluste ala
Eesti Piimandusmuuseumi võitegu; raamatulaat, fotosein
Lembitu pargis: Paide Avatud Noortekeskuse ronimisala  ja Batuudijussi batuudid Suur takistusriba ja Aladini loss

Päästeameti majas avatud uksed.
Kell 15.00 Tuletõrjeolümpia koos vahushowga

Perepäeval osalemine on kõigile tasuta!

Korraldamisel panid jõu kokku: Paide linn, Lapse Huvikaitse Koda, MTÜ Igale Lapsele Pere, Laste Vabariik, LIONS Eesti piirkond, TNT Express Worldwide Eesti AS.

Laste Vabariik on Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud lastele suunatud ettevõtmiste sari, mille eesmärgiks on omakultuuri tutvustamine ja edendamine atraktiivses vormis. Laste Vabariik seob erinevad valdkonnad, toetub väärtuskasvatuse põhimõtetele ja pakub lastele arendavat ja loovat tegevust ning harivat ja kvaliteetset meelelahutust. Tuuri eesmärk on jõuda paljude laste kodupaikadeni ja tähistada ühiselt Eesti sünnipäevapidu.

Laste Vabariigis on 3 tegevusala:
Etenduseala, kus toimub etendus ning kohalike laste ja noorte programm - siin saab vaadata, kuulata ja kaasa elada;
Mänguala, mille sisustavad projektis osalevad partnerid - elamuskeskused, muuseumid ja teised igapäevaselt lastele tegevusi pakkuvad partnerid - siin saab seigelda, mängida ja ise avastada;
Töötubade ala, kus toimuvad projekti kaasatud partnerite töötoad - siin saab ise luua, meisterdada ja nuputada.
Laste Vabariigi elamustuur toimub 2017. aasta maist septembrini.
Projekti koordineerib Eesti Lastekirjanduse Keskus. Asukohtade koostööpartner on Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus, sündmuste kulgu kajastab ERR Lastejaam.