Paides hakkas tööle teede ja tänavate infotelefon 15220

Paide linn sõlmis riigihanke tulemusel viieaastase teehooldelepingu Rarex Ehitus OÜ-ga.

Lepingu järgi peab ettevõte tagama teehoolduse aastaringselt. Hanke maksumus on üle 1,3 miljoni euro.

Lepingu järgi on teehooldus jagatud kolmeks - suve-, tali- ja uuendusena perioodiline hooldus. Viimase käigus teostatakse igal aastal ca 11 000 m2 ulatuses teede säilitusremonti, sh tänavate pindamine; ja ca 1000 m2 ulatuses teostatakse probleemsete lõikude ja ristmike remonttöid, samuti hõlmab leping liikluskorraldusevahendite korrashoidu ja teekattemärgistusi. Põhitänavate märgpuhastus muutub tihedamaks ning kaks korda pesu saavad ka kõrvaltänavad.

Töödega alustati maikuu lõpus.

"Meie esimene teehoolduse hange nurjus, kuna esitatud pakkumised olid linnale liiga kallid," selgitas linnapea Siret Pihelgas. "Teine hange meil õnnestus ning loodan, et meil on ettevõtjaga hea koostöö."

Uuendusena hakkab Paide linnas tööle ka teeinfo lühinumber, kuhu helistades saab teavet teehoolduse kohta ja anda märku probleemidest teedel ja tänavatel. Nii jõuab info kiiremini töö tegijani.

Lühinumber 15220 töötab ööpäevaringselt.

avalike suhete spetsialist