Paide Joodi piirkond saab suures osas tolmuvabaks

Sel suvel plaanib linn kergkatte alla saada ca 13 000m2 kruusakattega teid ja tänavaid, sh ca 5000m2 teid saavad ka freespurukatte ja pindamise.

Olulise osa sellest moodustavad Joodi piirkonna teed. Freespurukatte saavad Lille, Joodi, Iva, osaliselt ka Tulbi, Aia, Luha ning Kasekese tänav ja park, lisaks Jõe tänava põik ja Rüütli põik linna sees.

Freespuru ja pindamise saab teelõik jäätmejaama, osa Ruubassaare teest, Pärnuvälja tänava jätk ning Pargi tänav.

Linnapea Siret Pihelgase sõnul on eesmärk lähitulevikus saada tolmuvabaks kõik kruusakattega teed Paide linnas. „Pärast tänavusi töid jääb veel ligi 4000 m2 teid, mis jäävad kergkatet ootama," märkis Pihelgas. „Freespuruna kasutame materjali, mida saame teede remondi käigus Pärnuvälja, Tööstuse ja Pärnu tänavalt."

Töid teostab Lääne Teed OÜ põhilepingu raames. Tööd peavad olema tehtud juuni lõpuks.

„Tööde teostamise aeg sõltub sellest, millal freespuru tekib. Arvestama peab tööde tehnoloogiat, nt freespuru purustamine, ning põhilepingu ehituslikku kulgu," selgitas Pihelgas. „Freespuruga kruusateede katmine on nö lisaväärtus, mida saame teha tänu teeremondile kolmel linna tänaval."

Ekraanitõmmis: Google Maps

avalike suhete spetsialist