Paide linnaruum saab tänavu ligi 60 taliõunapuud

Paide linn teeb perioodil 2017/ 2018 Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kingituse ning kingib paidelastele kokku 100 Paide taliõunapuud.

Sel aastal läheb jagamisele kokku 58 istikut, mis on toodud erinevatest Eesti puukoolidest.

Tänavu saavad osa puid Paides tegutsevad korteriühistud, linna allasutused - sh koolid ja lasteaiad, ning ligi 30 eraisikut, kes on selleks soovi avaldanud.

Järgmisel aastal saavad taliõunapuid ka praeguse Paide ja Roosna-Alliku valla inimesed.

Linnapea Siret Pihelgase sõnul on huvi õunapuude vastu olnud väga suur. "Seda vana ja väärikat Paide-nimelist õunasorti enam väga palju puukoolides ei ole, seda enam on meil rõõm Paide taliõuna arvukust Paides suurendada. Hea meel on, et meie inimesed on aktsiooniga kaasa tulnud ning aitavad seeläbi taliõuna populaarsust hoida ka tulevaste põlvedede jaoks," sõnas Pihelgas.

Paide taliõunapuud antakse soovi avaldanud inimestele üle laupäeval, 15. juulil Paide Keskväljakul orienteeruvalt kl 12.00 pärast Keskväljaku linnaruumi eksperimendi avamist.

avalike suhete spetsialist