Mündi-Tööstuse tänavate ristmiku rekonstrueerimine sai riigilt 100 000 eurot

Paide linn saab Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt toetust, et rekonstrueerida Mündi-Tööstuse tänavate ristmik. Toetuse suurus on 100 000 eurot.

"Seoses Mündi tänava rekonstrueerimisprojekti koostamisega Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) meetmesse oli meil võimalus raha taotleda ka ministeeriumilt ettevõtlusega seotud teede remondiks. Rõõm on öelda, et saame toetust maksimumsumma eest," lausus abilinnapea Siret Pihelgas. "Samuti on see raha suureks abiks kogu Mündi tänava rekonstrueerimisel."

Mündi ja Tööstuse ristmikule on projekti järgi plaanis ehitada ringristmik, mis muudaks seal liiklemise sujuvamaks ning ohutumaks. "Ringristmiku ehitamine sinna tuleneb nõuetest. Peame arvestama, et ühel pool Mündi teed on elamurajoon, seetõttu on veoautode sõidukiiruse reguleerimine seal ülioluline," tähendas Pihelgas.

Mündi-Raudtee tänava rekonstrueerimine läheb projekti järgi maksma ligi 2,3 miljonit eurot, millest omaosalus on 15%. "Otsus, kas saame ka selleks suurprojektiks raha, tehakse kevadel", lisas Pihelgas.

Linnapea Priit Värk selgitas, et Mündi tee korrastamine on oluline tagamaks ligipääs meie suurimale tööstuspiirkonnale Tööstuse tänaval läbi  kvaliteetse taristu. "Loomulikult on piimaühistu ehitamise valguses tegemist ka otsese investeeringuga Paide tulevikku, sest kavatsetakse luua ca 150 uut töökohta".

"Kui kõik läheb planeeritult, siis selle aasta suvel peavad algama ehitustööd, sest Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi toetusraha kasutamise üheks tingimuseks on investeeringu teostamine 2018 aasta jooksul," sõnas Värk.

avalike suhete peaspetsialist