Paidesse tulevad vihased mehed

Paides esietendub reedel, 18. mail Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli koostöölavastus „12 vihast" Paide Muusika- ja Teatrimaja ning Tartu Uue Teatriga.

Reginald Rose'i kuulsaima näidendi põhjal on valminud ka 1957. aasta kultusfilm "12 vihast meest" Henry Fondaga. Film kandideeris parima filmi ja parima filmistsenaariumi Oscarile.

See on ülipingeline lugu vandekohtunikest, kes ühte ruumi suletuna on kohustatud jõudma üksmeelsele otsusele, kas mõrvas süüdistatav on süüdi või mitte. Aga jõuda ühisele arusaamisele kaheteistkümne erineva inimese vahel, kes on pealegi pärit erinevatest ühiskonnakihtidest ning kultuurikeskkondadest, ei ole iseenesestki mõista eriti lihtne ülesanne.

Laval EMTA lavakunstikooli 28. lend: Ilo-Ann Saarepera, Ingrid Margus, Jane Napp, Laura Kukk, Steffi Pähn, Ingmar Jõela, Markus Truup, Dovydas Pabarcius, Johan Elm, Nils Mattias Steinberg, Jaanus Nuutre, Kirill Havanski, Johannes Richard Sepping, Joosep Uus, Ursel Tilk ja Sander Roosimägi. Tõlkija: Anu Lamp, lavastaja: Mart Koldits, dramaturg: Jim Ashilevi.

Etendused 18.05, 21.05 ja 22.05 kl 18 Paide Muusika- ja Teatrimajas ning 26.05, 28.05, 29.05, 30.05 ja 31.05 kl 19 Tartu Uues Teatris.

Piletid: 17€, sooduspilet 13€, grupp alates 5 inimest pilet 11€. Lavastuse valmimist on toetanud Euroopa Regionaalarengu Fond.

Osta pilet

2738.t2.jpg