« Tagasi

Suur istutamine - Paide sajandi tammik pannakse kasvama

Neljapäeval, 17. mail istutavad Paide Ühisgümnaasiumi 5. ja 10. klassi õpilased Sillaotsa kergliiklustee äärde tammeistikud, millest peaks tulevikus kasvama suur tammik.

Tegemist on Riigikantselei poolt viis aastat tagasi ellu kutsutud projektiga, mille eestmärk on rajada igasse Eesti maakonda sajast tammest koosnev park, allee või tammesalu tähistamaks Eesti saja aasta juubelit.

Järvamaalt haaras ideest kinni Paide Ühisgümnaasium ning tammede kasvatamine usaldati toonase 5. klassi juhataja Ellen Rosimannusele ja tema õpilastele.

Tammeistikute kasvatamine algas tammetõrude korjamisega ja mulda panemisega. Noored tammed kasvasid üles Peetri pargis, kus õpilased neid hooldamas käisid.

Tänaseks on tammeistikutest sirgunud kuni poolemeetrised puukesed, neist sadakond leiavad tee Sillaotsale.

Ellen Rosimannuse sõnul pole tammede kasvatamine lihtne olnud. "Nad vajavad palju hoolt ja armastust ja seda oleme neile ka andnud. Oleme neid pidanud kaitsma nii loomade kui ka haiguste eest, küsinud nõu nii ekspertidelt kui kasutanud oma talupojatarkust." Rosimannus lisas, et tammede kasvatamine on teda ennast kasvatanud tugevasti Järvamaa külge. "Olen pärit Lõuna-Eestist, aga tunnen, et see tammeprojekt on mind tugevalt sidunud Järvamaaga. Loodan, et ka noored, kes need tammed maha istutavad, tulevad neid 30 aasta pärast oma laste ja lastelastega vaatama!"

Istutamine algab neljapäeval kl 12, kui õpilased jagatakse gruppidesse. Pärast kõlab tammeloits ning esitatakse õpilaste omaloomingut.

Teate koostas:

Maarit Nõmm
avalike suhete peaspetsialist
51 46 043
maarit.nomm@paide.ee