Juuniküüditamise mälestamine Paides

11.06.2018

„100 aastat inimeste kaitsel"

Esimeste, 1918. a novembris moodustatud Eesti riigiasutuste seas oli ka prokuratuur. Oma sünnipäeva tähistamiseks on Prokuratuur ellu kutsunud oma ajalugu tutvustava näituse „Sada aastat inimeste kaitsel. Prokuratuur Eestis 1918-2018".

"Sada aastat tagasi, kui sündis meie riik, määrati ametisse ka esimene vabariigi prokurör. Oma sajandat sünnipäeva tahame tähistada sellega, et näidata, kes oleme ja kust tuleme, ikka selleks, et igaüks usuks Eesti õigussüsteemi ja et need, kes kuriteo läbi haiget on saanud tahaks ja julgeks riigi poole pöörduda, sest ta tunneb meid ning teab, et tahame ja saame aidata", ütles riigi peaprokurör Lavly Perling.

Avamisel astub üles ka Paide abiprokurör Tiina Viru.

Avamisele järgneb õigusajaloolase Toomas Anepaio loeng Järvamaa ja Eesti õigusajaloo kokkupuutepunktidest.