Paide kaunid kodud 2018

22.06.2018

Järvamaa Omavalitsuste Liit koostöös Eesti Kodukaunistamise Ühendusega tunnustab taas maakonna kauneimaid kodusid.

23. juunil toimuval Järva maakaitsepäeval saavad mastivimpli ja riigihalduse ministri tänukirja järgmised kaunid kodud:

Paide linn:

• Lohu, Köisi küla, Järva vald. Enok Lohk
  • Männi, Rõhu küla, Järva vald. Marko ja Maarja Mänd
  • Inno, Huuksi küla, Järva vald. Toivo Tammik
  • Kamseni tee 1, Imavere küla, Järva vald. Herko ja Katrin Sepp.

Vabariigi president tunnustab tublisid koduomanikke traditsiooniliselt augustikuus. Komisjon esitas Vabariigi Presidendile tunnustamiseks:

• Kirke Vaino ja Olavi Vaino kodu Käru alevikus. Endine Käru mõisa sepikojale on restaureerimise näol antud uus elu. Ümbritsetud madala kiviaiaga, lubades uudishimulikul pilgul nautida täiuslikult uuendatud hoonet. Kinnistu suurel territooriumil, mis  jääb suvel suuresti puudevilusse, on oma koha leidnud muuhulgas aiamaja, grillikoht ning kiik, mis kõik jäävad üksteisest privaatsesse kaugusesse. Territoorium külgneb Käru paisjärvega, kus ujumissilla  ääres peavad rahulikku valvet massiivsed ankrud.
  • Kersti ja Arvo Sarapuu kodu Viisu külas. Allika talu, mis vaatamata teeäärsele asukohale jääb võõra silma eest suurte puude varju, paistab silma suure korrastatud territooriumi oskusliku liigendamisega, lilleamplite- ja pottidega ilmestatud sõbralikke puhke- ja istumiskohti jätkub ka siis kui mitu põlvkonda koju tulnud on. Kinnistu jääb Vodja jõe äärde, mille jõekäänud on kenasti korrastatud. Garaaži taga on mugavalt kõrged köögiviljapeenrad.
  • Andrei ja Elo Pommeri kodu Paide linnas. Pererahva sõnul on õdus aed, millele annavad privaatsuskõrged elupuud, rajatud enda silmailuks. Aia sisemuses peidavad end nii puhkekohad, kividega ümbritsetud lillepeenrad, kui ka jooksuruum pere lemmikule.  Oma koha on leidnud nii õunapuud kui ka ilupõõsad, see on kaunis ja oskusliku ruumilahendusega aed, kus kõik on harmooniliselt oma õigel kohal ja midagi pole liiga palju.
  • Eesti Kodukaunistamise Ühingu tänukirja saab Ene ja Margus Jürgensoni kodu Türi linnas. See on väga hoolitsetud ja oskusliku ruumilahendusega Türi suvilapiirkonna kõige lillerohkem aed. Kujunduselementidena puidust jändrikud oksad, huvitava lahendusega peenraid ääristamas kivid ja aia kaunistuselementidena linnud. Väikesesse armsasse aeda on osavalt mahutatud nii kiik kui ka lehtla.

Fotogalerii

Allikas: jarva.ee