Paide 727. sünnipäevakontsert tuleb Eesti kultuuritippude osavõtul

Paide tähistab tänavu oma 727. sünnipäeva. Septembri lõpus on linnale pühendatud terve sünnipäevanädal, mis lõppeb 30. septembril peetava piduliku kontsertaktusega.

30. septembri õhtul Paide Muusika ja Teatrimajas toimuv kontsert "Sõida tasa üle silla" on inspireeritud kirjaniku Valdur Mikita samanimelisest tekstist ning saanud omakorda ainest põnevast faktist, et Paide linna pääseb vaid üle sildade sõites ja seda ükskõik millisest suunast liginedes.

KONTSERT " SÕIDA TASA ÜLE SILLA" - esitavad MIKITA / JÜRJENDAL / KIRIKMÄE & SEGAKOOR K.O.O.R. RAUL TALMARI JUHATUSEL

"Sõida tasa üle silla" on Valdur Mikita, helilooja-kitarrist Robert Jürjendali, ambient-muusik Kaido Kirikmäe ja segakoor K.O.O.R dirigent Raul Talmari juhatusel sõnamänguline-muusikaline ühisprojekt. Teos avardab nii pärimusliku kui ka koorimuusika piire, samuti klassikalise ning uuema elektroonilise muusika kooskõlasid. Samuti ühendab kontsertkava läbi sõna ja regilaulude vanade aegade mälestusi ning modernse ajastu seisundimuusikat.

Mikita, Jürjendal ja Kirikmäe

Eesti nüüdisaegse kirjandusmaailma ühte tuntuima kirjaniku-semiootiku Valdur Mikita, Aasta Muusik 2016 Robert Jürjendali ning ambient-helilooja Kaido Kirikmäe muusikaline koostöö sai alguse 2016. a. detsembris kui kolme eripalgelise looja koostööna ilmus ühine sõna- ja helialbum „Iluküsija". Heliplaati on ERR Kultuuriportaal iseloomustanud kui teost, mis avastab Eesti muusikamaastikul uusi territooriume. Pärast albumi ilmumist on lavale astutud ühise triona, mille iga esinemine leiab aset kordumatuse tähe all.

2018.a. märtsikuus esitlesid Mikita / Jürjendal / Kirikmäe & segakoor K.O.O.R. Eesti Rahva Muuseumis toimunud etteastega ühist kontsertkava nimega "Pööriööriööriöö", mille raames Valdur Mikita tekstid esmakordselt viisistati ja seati segakoorile ning elektroonikale.

Laulud elust ja surmast

K.O.O.R.