Paide laenab investeeringuteks 2,3 miljonit eurot

Paide linnavolikogu andis linnavalitsusele loa võtta kümneks aastaks laenu kuni 2,3 miljonit eurot.

Linnapea Priit Värk põhjendab otsust sellega, et linnal on käsil mitmeid suuri investeeringuid, kuid projektirahadest ega linna oma rahakotist ainult ei piisa.

"Planeeritud 2,3 miljonist eurosest laenust 1,2 moodustab Tallinna tänava rekonstrueerimise rahastamine, lisaks põhikooli ehituse ning Mündi tänava remondi omaosalused," selgitas Värk. "Linna võlakoormus võimaldab laenu võtmist ning kõik kolm projekti on hetkel meie suurimad prioriteedid."

Seisuga 31.12.2018 on prognoositav netovõlakoormus Paide linnal 50,7% (ülemmäär 61,0%). Laenukohustuste võtmisel on arvestatud, et võlakoormus on seaduses kehtestatud ülemmäärast väiksem. „Arvestada tuleb ka sellega, et sel aastal maksame varasemaid laene tagasi 708 000 euro ulatuses," kommenteeris Värk.

Põhikooli ehitus ning Mündi ja Tallinna tänavate rekonstrueerimine maksab kokku ligi 11,5 miljonit eurot, sellest 6,1 tuleb Euroopa Liidu toetustena läbi erinevate meetmete.

avalike suhete peaspetsialist