Rahvusvaheline muusikapäev algab Paides äratuskontsertiga

1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva, millele panevad alguse EV100 algatuse „Igal
lapsel oma pill" äratuskontserdid.

EV100 suurima muusikalise kingituse raames uued pillid saanud noored mängivad päikesetõusul kokku kaheksas Eesti paigas.

„Rahvusvaheline muusikapäev saab erilise alguse. Koos päikesetõusuga kõlavad üle Eesti „Igal lapsel oma pill" äratuskontserdid," sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „1. oktoobril võtame „Igal lapsel oma pill" erikontsertidega kokku neli aastat kestnud EV100 algatuse. Lapsed üle Eesti on saanud ligi kolm tuhat pilli, nüüd on aeg neil kõlada lasta," lisas Rohumaa.

1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval toimuvad „Igal lapsel oma pill" äratuskontserdid kaheksas paigas üle Eesti. Päeva alustatakse hümni mängimisega.

• Kell 7.11 esineb Narvas Joaoru rannahoone ees Narva Muusikakooli puhkpilliorkester
  • Kell 7.17 esineb Tartus teater Vanemuise ees puhkpilliorkester Tamme
  • Kell 7.19 esineb Väike-Maarja keskväljakul Väike-Maarja puhkpilliorkester
  • Kell 7.20 esineb Põltsamaal linna keskväljakul Põltsamaa Ühisgümnaasiumi
  • puhkpilliorkester
  • Kell 7.22 esineb Paides linna keskväljakul Paide linnaorkester
  • Kell 7.25 esinevad Tallinnas Pika Hermanni tornis trompetimängijad Tabasalust
  • Kell 7.26 esineb Pärnus Rüütli platsil Pärnu Muusikakooli puhkpilliorkester
  • Kell 7.32 esineb Hiiumaal Emmaste Põhikooli lipuväljakul Emmaste puhkpilliorkester

Päeva jooksul toimub üle Eesti veel üle 60 „Igal lapsel oma pill" erikontserdi.

Rahvusvahelise muusikapäeva kontsert: PAMT muusikastuudio Wabalinna majas kl 18.00