Paide noored osalesid USA häkkerite võistlusel

3. novembril toimus Paides esmakordselt koostöös sõpruslinna Westminsteriga küberjulgeoleku teemaline häkkerite võistlus Capture The Flag. Võistlus korraldati USA-s, millest Paide linna noored said osa võtta läbi veebi. Noored said proovile panna oma oskuseid programmeerimise ja küberjulgeoleku alal.

Osales ligi 150 õpilast USAst, lisaks Paide tiim. Paide Gümnaasiumis asusid võistlustulle Kersti Kivisoo juhendamisel Agne Ratnik, Erlanne Vahter, Stella-Mai Rebane ja Gregor Kookmaa.

Häkkeritel tuli lahendada kolme erineva raskusastmega ülesandeid. Tegemist oli mõistatuste komplektidega, mis nõuab mitmesuguseid häkkimise tööriistade, kodeerimisoskuste ja lihtsalt tavalise pusle lahendamise oskust. Võistluste sündmustikku jälgisid ka mitmed tööandajad ja sponsorid.

27. kohaga 46st jäid osalejad ja juhendaja väga rahule. Kõigi sõnul oli tegemist väga huvitava võistlusega ja võimalusel osaleksid nad kindlasti veel. Järgmiseks korraks on ettekujutus võistluse tasemest ja ülesannete sisust olemas ja saab ennast veelgi paremini ette valmistada. Järgmine võistlus toimub juba kevadel ja loodetavasti on Paide taas esindatud.

PILDIGALERII

Teate edastas: