Linnapea Siret Pihelgas: juhtum linnalaste vahel on kahetsusväärne ja lubamatu

Paides aset leidnud kahetsusväärne juhtum, kus vanem koolipoiss lõi esimese klassi poissi, on leidnud palju vastukaja nii linnaelanike seas kui laiemas avalikkuses.

Linnapea Siret Pihelgase sõnul on antud juhtum väga kahetsusväärne ja lubamatu ning paneb lastevahelise vägivalla ja kiusamise teemale senisest suuremat tähelepanu pöörama.
"Paide linnas ei tolereerita sellist käitumist mitte ühegi inimese poolt mitte ühegi inimese suhtes. Mul on väga kahju, et midagi sellist linnalaste vahel  toimus. Et edaspidi taolisi olukordi vältida, tegutseme selle nimel, et kiusuennetuse-alane kasvatus- ja  teavitustöö oleks meie haridusasutustes süsteemsem. Loos osalenud poiste kool tegeleb praegu juhtumi lahendamisega ja kiusuteemalise laste ning vanemate teadlikkuse tõstmisega."

Linnapea rõhutas, et turvalisuse pärast linnas hoolimata lastevahelisest konfliktist keegi muret tundma ei pea. "Olen jätkuvalt seda meelt, et Paide linn on turvalise elukeskkonnaga koht."

avalike suhete spetsialist