Noored õhuakrobaadid viivad Eesti tsirkuse laia maailma- Paidest Aafrikani

Eesti esimene kaasaegse tsirkuse trupp Big Wolf Comapny alustas 20. aprillil oma maailma vallutamise turneed. Esimeseks peatuseks oli Kongo. Edasi liigutakse Soome ning sel suvel saab maailmas rännanud tsirkuseetendust „Igavikuline õhtusöök" näha ka kodupublik, seda kuues erinevas Eesti paigas.

"Igavikuline õhtusöök" on komöödialavastus kahest kunagisest staar-artistist, kelle esinemisajad on küll minevikku jäänud, ent kelle olemus on jäädavalt sama bravuurne. Peategelased Helmi ja Marta kohtuvad juba aastakümneid iga-aastasel ühisel õhtusöögil. Õhtusöök kahele võimaldab neil põgeneda mälestustesse ja meenutada noorusaegu. Õhtusöögi melu ning meenutuste maagiline mõju tekitab vanadaamides hetkeks tunde, et miski pole muutunud.

Lavastuses on kaasaegse tsirkuse distsipliinidest kasutusel õhurõngas, pilvekiik, akrobaatika, esemete manipulatsioon ja bambuk.

Etendus on kahes vaatuses, kestus 60 minutit.

Laval: Grete Gross ja Lizeth Wolk (Big Wolf Company)

Koreograaf, repetiitor: Kaspar Jancis ja Kaja Lindal

Big Wolf Company loodi 2016. aastal Grete Grossi ja Lizeth Wolki poolt. Grete Gross on õhuakrobaat, kelle peamiseks  töövahendiks on pilvekiik. Tsirkuse valdkonnaga on ta olnud seotud juba 9. eluaastast. Ta on pälvinud oma soololavastusega "Ahelad" Teatriaasta Auhinna nominatsiooni 2016. aastal. Lizeth Wolk on samuti õhuakrobaat ning tema peamiseks töövahendiks on õhurõngas. Lizeth on esinenud paljudel sündmustel, mille seast võiks välja tuua näiteks 2017. aasta Eesti Muusika Auhindade jagamise ning Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise, kus ta tegi koostööd Metsatölliga. Trupp rühib ühise eesmärgi nimel, panna kogu Eesti armastama tsirkust ja näidata kui mitmekülgne tsirkusekunst võib olla.

2018 esimese poolaasta etendused:

• 22.-28.4 Festival Maloba, Brazzaville, Kongo
  • 4.5 Kukko Festivaali, Lahti, Soome
  • 28.6 Restoran "Peatus" Tallinn
  • 30.6 Kernu mõisa küün
  • 5.7 Haapsalu kultuurikeskus
  • 7.7 Paide Teatri- ja muusikamaja
  • 19.7 Festival cirkuliacija, Kaunas, Leedu
  • 28.7 Mooste folgikoda
  • 1.8 Koidu seltsimaja, Viljandi

Piletid Piletilevist ja kohapeal.

Lisainfo:

Karmen Aasanurm