Paide Keskväljaku lipuväljak läks remonti

Alates 24. aprillist on Keskväljaku lipuväljak seoses remondiga jalakäijatele suletud. Jälgida tasub liikluskorraldust.

Paide linnavalitsus sai EAS-ilt rahastuse oma Eesti Vabariik 100 puudutavale projektile seoses Keskväljaku lipuväljaku uuenduskuuriga.

"Plaanime oma lipuväljakut natuke uuendada, et väärikalt Eesti saja aasta juubelit tähistada, ettevõtmisi, mis toimuvad Keskväljakul, on mitmeid," ütles linnapea Siret Pihelgas.

Toetussumma on ligi 30 000 eurot, kogu projekt ise läheb maksma hinnanguliselt 40 000 eurot.

Lipuväljaku uuenduskuur tähendab muu hulgas seda, et seitsmele lipuvardale lisandub veel kolm, välja vahetatakse sealsed pingid ja prügikastid, laiendatakse tänavakivi alust pinda ning uuendatakse haljastust ja lisanduvad uued lillekastid. Väljaku keskele on tulevikus plaan paigaldada Paide linnaga seotud taies, sümbol vms.

"Samas jätame alles seal kasvavad puud. Töödega plaanime valmis jõuda juuni alguseks, sest juba 23. juunil toimub Paides Järvamaa Maakaitsepäev," lisas Pihelgas.

Liiklust tööd ei takista, küll suunatakse ajutiselt ümber jalakäijad.

PILDID

avalike suhete spetsialist