Paide linn sai katuse(remondi)raha

EAS otsustas toetada regionaalsete investeeringutoetuste programmist Paide linna kaht projekti, et viia lõpuni Lai 33 hoone katuseremont ning vahetada katus välja Paide ujulal.

Ujula katuse vahetus algab 1. juunil, töid teostab MHE OÜ. Seoses sellega läheb ujula suvepuhkusele tavalisest varem ehk 28. mail.

Projekti kogumaksumus on ligi 95 000 eurot, millest omaosalus 25%.

Linnapea Siret Pihelgase sõnul vajab praegune ujula uut katust hoolimata uue ujula tulekust. "Ujula katus on praegu üsna halvas seisus ning vajab vahetamist. Olgugi, et linna on plaanis ehitada uus ujula, peab praegune siiski veel mõne aasta hästi vastu pidama. Ka pärast uue ujula tulekut on hoonele vaja rakendust leida, mida toetaks korralik katus pea kohal."

Lai 33 hoone katuse vahetus algab 15. maist. Kui esimeses etapis mullu suvel vahetati välja maja esikülje poolne katuseosa, siis teises etapis läheb vahetamisele hoovipoolne osa.

Ehitab K-Kate Katuse OÜ. Tööde maksumus kokku on ligi 54 000 eurot, sellest toetusena EAS-ilt tuleb 32 000.

"Laia tänava majas on meil palju asutusi, üheks suurimaks mureks on katuse olukord. Eelmisel aastal sai korda katusest üks pool, mis oli kõige kehvemas seisus, tänavu teine pool. Mul on ääretult hea meel, et meie katuseprojektid leidsid toetust ja EAS-i poolt heakskiidu, tegemist on vajalike investeeringutega linna," lisas Pihelgas.

avalike suhete spetsialist