4.07.16
Nelja kuningat valiti Paides aastatel 2005-2015. Kui alguses oli kombeks uued kuningad ametisse määrata igal jaanipäeval, siis alates 2012. aastast iga kahe aasta tagant jüripäeval, et vapralt ja väärikalt nii Paide linna kui tema austusväärset linnarahvast esindaksid, nii kodulinnas kui ka väljaspool.
 
"Surma ja hukku on kuningate ümber olnud küllalt. Leidsin, et oleks aeg Paide ühte legendi linnarahvale ka positiivsemast küljest näidata," on idee autor Aivo Toomistu selgitanud. Esimesteks Paide kuningateks said tublid ja eesrindlikud linnakodanikud kandideerida, selle tarvis korraldati neile Paide Vallimäel mitmeid erinevaid võistlusi ning katsumusigi.
 
Kui esimesed kaks põlvkonda Paide linna kuningaid määrati jaanipäeva aegu ametisse linnarahva poolt, siis alates kolmandast põlvkonnast saavad kuningad ise valida välja väärikad linnakodanikud, kes enda troonijärglaseks määrata. Kolmanda põlvkonna kuningatest alates ei kanna kuningad valitsemisaja jooksul mitte enam kodanikunime, vaid linnarahva poolt neile au ja uhkusega määratud väärikaid kuninganimesid.
 
1343. aastal 23. aprillil alanud Jüriöö ülestõus, mis julmalt ordu poolt maha suruti, tõmbas eestimaalaste omariikluse- ning vabaduspüüdlustele kriipsu peale  mitmesajaks aastaks. Üks Jüriöö ülestõusu sümboolseid lõppe toimus ka Paides, kus 4. mail hukati julmalt ordurüütlite poolt Paide ordulinnusesse läbirääkimistele kutsutud eestlaste neli kuningat.