28.02.17

Paide linna teeneka malepedagoogi Hillar Hanssoo pärandvara põhjal asutatud sihtkapitali "Andekas Laps" preemiad jagatakse Paide linna andekatele lastele kätte traditsiooniliselt Eesti Vabariigi aastapäeva paiku.

Sihtkapitalile saavad annetusi teha kõik soovijad, arveldusarve SEB Pangas on EE421010030228771016.

Preemiasaajad:
 
2017
  • Henri Härma   - Paide Ühisgümnaasium 5. kl, EMSL Jõud MV 14a hõbe males     
  • Robin Randrüüt   - Paide Ühisgümnaasium 4. kl, EMSL Jõud MV 10a hõbe males 
  • Shrek Tankler - Paide Ühisgümnaasium 8. kl, EMSL Jõud MV 14a pronks males  
  • Voiteh Karnatsevitš - Järvamaa Kutsehariduskeskus, EMSL Jõud MV 18a pronks males             
  • Krete Kaasik - Paide Ühisgümnaasium 10. kl, andekas batuudihüppaja, Eesti meister     
  • Ivar Salm  - Paide Ühisgümnaasium 9. kl, reaalainete olümpiaadilt matemaatikas maakondlik I koht, keemia, emakeel II koht, loodusteaduste ja geograafia olümpiaadi vabariiklik voor 
  • Karl Küün - Paide Ühisgümnaasium 9. kl, füüsikaolümpiaadi maakondlik I koht, pääs vabariiklikku vooru     
  • Rauno Uusleer - Paide Gümnaasium 9. kl, Peet Raigi stipendium 2015, võrkpalli noortekoondise kandidaat
  • Teisi Unt - Paide Gümnaasium 9. kl, ratsasportlane, Eesti kolmevõistluse koondise liige, 2016 parim poniklassi sportlane, Eesti juunioride klassi III
  • Heli Hiiemäe -  Paide Gümnaasium 10. kl, keemiaolümpiaadi maakondlik III koht, füüsikas II koht,
    ujumise Järvamaa MV 2200m selili II koht, 100m liblikat II, 50m rinnuli III koht, IRONMANi võistkondlik II koht
  • Keitlin Jüristo  - Paide Ühisgümnaasium 4. kl, andekas laulja, preemia „PÜG päikesekild" üks laureaate, võitnud maakonna lauluvõistluse, jõudis Laulukaruselli poolfinaali, ettelugemise võistluse I koht
  • Saara Martoja  - Paide Gümnaasium 3. kl, iluvõimlemises VK Piruett turniiri II koht, Slonny Cup III koht, batuudihüpped EKV III koht, Tartu lahtistel ja Twisteri turniiri I koht    
  • Siim Aer  -  Paide Gümnaasium 9. kl, 6-9 kl saalijalgpalli meister, U-16 jalgpalli noortekoondise kandidaat 
  • Kaarel Vene - Paide Gümnaasium 8. kl, Järvamaa Noortekogu liige, geograafia maakondliku olümpiaadi III koht
  • Kaur Pennert - Paide Ühisgümnaasium 9. kl, andekas muusik, ajaloo olümpiaadi maakondlik III koht, lavastas 2016. a Paide linna jõulukontserdi
2016
  • H. Hanssoo Malekool                                 

  • Kristofer Nilp  - tubli maletaja, PÜG 9.B                                             

  • Robin Randrüüt - tubli maletaja,  PÜG 3.A                                   

  • Shrek Tankler  - tubli maletaja,  PÜG 7.B                                       

  • Emili Liis Osula - andekas sportlane, PÜG 6.B                                   

  • Krete Kaasik - Eesti parimaid trampoliinihüppajaid,   PÜG 9.B                                     

  • Robin Oja  - andekas reaalainetes, laulmises ning karates, PG 11.                                               

  • Samuel Ehman  - aktiivne klassivanem ning muusik, PG 8.B                                     

  • Rene Münzer   - tubli rahvatantsus, matemaatikas ja spordis, PG 7.B                                          

  • Jan Margen Vau -  andekas kunstis ja teatrikunstis, PÜG 11.                              

  • Ivar Salm  - mitmekülgne multitalent, sh matemaatikas ja saksa keeles, PÜG 8.A                                                 

  • Heigo Tornik - tubli füüsikas, geograafias, keemias ning võrkpallis, PG 8.B                                              

  • Geili Kruusimaa - edukas modell ning kindel kuldmedalikandidaat, PÜG 12.B                                     

  • Martin Leotoots- spordiorganisaator ja andekas kardisõitja, PG 7.B                               

  • Linda Blande - tubli laulja, tantsija ning rühmajuht, aktiivne kodutütarPG 9.A                          

  • Maivo Sirelbu - tubli matemaatikas ja muusikas, PG 5.A                             

  • Patricia Matrov   - andekas võrkpallur, PÜG                                

  • Frank Gennert Osula  - tubli laulja ja tantsija, aktiivne nootkotkas, jalgpallur ja raadiosaatejuht, PG 11.  

 
2015:
  • Hans Artur Ehman  - osaleb aineolümpiaadidel, mängib jalgpalli ning on võistkonna kapten, U14 koondise mängija, õpib klaverit, tegeleb rahvatantsuga,  PG 6 kl
  • Paula Kivimäe -  muusik ja laulja, A. Mattiiseni laulukonkursi 3. koht, muusikaolümpiaadi 2. koht, Paide Gümnaasiumi naismuusiku tiitli laureaat, PG 11 kl
  • Hele-Riin Raba - PÜG õpilasesinduse liige, klassivanem, tegeleb rahvatantsu ja laulmise ning projektitööga, PÜG 11 kl
  • Marite Sild -  andekas ja teadmishimuline õpilane, saksa keele maakondliku olümpiaadi 3. koht, PÜG 12 kl
  • Madis Janno  - andekas reaalainetes - maakondlikud esikohad matemaatika-, keemia- ja füüsikaolümpiaadidel, vabariikliku matemaatikaolümpiaadi 20. koht, PÜG 12 kl
  • Hille Kaljumäe  -  väga hea õpilane, kuldmedali kandidaat, vabariikliku kirjandikonkursi 3. koht, tegutseb koolilehe toimetuses, PÜG 12 kl
  • Eliis Härma  -  tegeleb rahvatantsu ja koorilauluga,  osaleb kooli ajalehe toimetuse töös, PÜG 12 kl
  • Saara Sion  - llassi parim õpilane, geograafia-, bioloogia- ja saksa keele aineolümpiaadide 3. koht, meeskonna liider, PÜG 9 kl
  • Kristo Klaus - aktiivne muusikakoolis ja rahvatantsus käija, klassi arvamusliider, PÜG 12 kl
  • Kaur Pennert -  aktiivne õpilane, osaleb ajaloo- , bioloogia-  ja muusikaolümpiaadidel, andekas klaverimängija, õpib orelit, mängib bigbandis, vabariiklikel konkurssidel saavutanud 2. koha, PÜG 7 kl
  • Sander Viilup   - andekas korvpallur EMV U18  1. koht, EKV U 18 1. koht,  Audentese Spordigümnaasium 11 kl
  • Krete Kaasik  - andekas trampoliinisportlane; EMV 1. koht, kuulub Eesti esindusse, Euroopa juunioride MV 33. koht, juunioride MM 44. koht, tuletõrjespordi EKV kolm esikohta, EMV esikoht, PÜG 8 kl
  • Marielle Kleemeier -  andekas kergejõustiklane, EJMV 800m jooksus 2. koht, Eesti murdmajooksu KV 500m 2. koht, Järvamaa MV 400 ja 800 m 1. koht, PG 12 kl
  • Birgit Sitska -  aktiivne kodutütar, Noorteparlamendi liige, tegeleb tantsimisega  ning assisteerib kooli huvijuhti, PG 11 kl    

Paide linna tublid maletajad:

  • Mario Järv, H. Hansoo Malekooli õpilane,  eesti koolide MV võistkondlik hõbe, PÜG 10 kl
  • Kristofer Nilp, H. Hansoo Malekooli õpilane, Eesti Maaspordiliidu „Jõud" noorte MV I koht , koolide MV võistkondlik hõbe, PÜG 8 kl
  • Serko Vasli, H.Hansoo Malekooli õpilane, eesti koolide MV võistkondlik hõbe, PÜG 8 kl
  • Voiteh Karnatsevitš, H. Hansoo Malekooli õpilane, eesti koolide MV võistkondlik hõbe, PÜG 8 kl
  • Kätliin Saar, EMSL Jõud meistrivõistlustel 3. koht, PÜG 4 kl
  • Raul Ruugla, noorte sariturniiril 3. koht, PG 4 kl
 
2014
Timo Mäeots  - andekas muusik, laulab ja teeb seadeid ansamblis Unistajad, juhendab tehnikaringi, on Järva maleva liige
Marin Merisalu - Paide Ujumisklubi parim ujuja, Eesti meistrivõistlustelt neli III kohta, rahvusvahelisel Kalev Openil II koht, Järvamaa rekordid 50, 100, 200, rinnuli ja 200m kompleksujumises
Anett Kollin - aktiivne õpilane, tema  keskkonnaalane uurimistöö esindas Eestit rahvusvahelisel keskkonnaprojektide olümpiaadil Türgis
Jan Margen Vau -  väga hea õppeedukusega õpilane, maakonna  matemaatikaolümpiaadil I ja füüsikaolümpiaadil III koht, võistluse "Südames matemaatika" II koht, kooli õpilasesinduse president, andekas kunstnik ning tegeleb ka rahvatantsuga
Krete Kaasik - andekas trampoliini sportlane - Eesti meister 2013 trampoliinis, kuulub Eesti koondisesse, osaleb Euroopa ja MM võistlustlustel, tegeleb ka tuletõrjespordiga ja on tubli õpilane
Nele Teinfeldt - kuulub moekonkursi MoeP.A.R.K. korraldustoimkonda, koostab tantsukavasid, esindab kooli keemia- ja matemaatikaolümpiaadidel ning tegeleb õpilasfirmaga 
Oskar Hanko - tubli õpilane ja Paide ujumisklubi ujuja, saavutanud Eesti karikavõistlustel  nii triatlonis kui ka duatlonis üldarvestuse II koha
Ivar Salm - silmapaistvalt andekas ja teadmishimuline õpilane, matemaatika maakondliku olümpiaadi III koht, "Nuputa"võistluse kooli võistkonna liige, samuti esindab kooli males ja on tubli sportlane
Meico Vettik - andekas krossisõitja Mini Olümpia motokrossis USA-s superkrossi V koht, motokrossi VI koht, on ka tubli õpilane
Mari Mikson - aktiivne õpilane, SA Tiigrihüppe konkursil „Märka matemaatikat enda ümber" I koht, tubli sportlane -  head tulemused pikamaajooksus ja ratsutamises
Kaarel Siimut - edukas tuletõrjesportlane, Eesti karikavõistlustel kolm I kohta, + individuaalne Eesti rekord, Eesti meistrivõistluste kaks I ja üks II koht, Baltimaade MV kaks I ja üks I koht, juunioride MM 9. ja 20. koht
Mario Järv - andekas maletaja, Hillar Hanssoo Malekooli õpilane, Eesti Maaspordiliidu „Jõud" noorte meistrivõistlustel III koht, Eesti koolide MV võistkondlik pronks
Kristofer Nilp - andekas maletaja, Hillar Hanssoo Malekooli õpilane, Eesti Maaspordiliidu „Jõud" noorte meistrivõistlustel II koht 
Jaagup Lööper - andekas maletaja, Hillar Hanssoo Malekooli õpilane, koolide MV võistkondlik pronks
Kristo Klaus - andekas maletaja, Hillar Hanssoo Malekooli õpilane, Eesti koolide MV võistkondlik pronks
Voiteh Karnatsevitš - andekas maletaja, Hillar Hanssoo Malekooli õpilane, Eesti koolide MV võistkondlik pronks 
Anneli Oro - andekas maletaja, M. Ranniku mälestusturniiri III koht
Raul Ruugla - andekas maletaja, Eesti maaspordiliidu Jõud noorte meistrivõistluste II koht
 
2013
Hillar Hanssoo Malekool
Mario Järv
Silver Münzer
Gertrud Alatare
Stiivo Siider
Kaarel Siimut
Jane Saar
Kaarel Piibeleht
Kristiina Kristal
Krete Kaasik
Mariliis Einma
Oskar Hanko
Marin Merisalu
Triin Heinaste
Sander Viilup
Robin Oja
 
2012
Hillar  Hanssoo Malekool
Ervin Oro
Sabine Krais
Kärt Kirsimägi
Stella Mai Rebane
Oskar Hanko
Krete Kaasik
Kevin Pommer
Egle Oja
Tõnn Luts
Kaarel Siimut
Margo Asten
Mona Kattel
Kaija-Liis Lattik
Jaan Tihvan
Sandra Vasli
Jolanada Joosep
Veiko Lillipuu
Marin Merisalu
Joosep Andrespuk
Madis Janno
Maarja Tänav
Britt Järvet
Timo Mäeots
Gertrud Alatare
Kauro Tafitšuk
Robin Oja
Siim Kerge
Reigo Laukus
Andre Tammik
 
2011
Hillar Hanssoo nimeline Malekool
Meico Vettik
Helen Aasa
Rainis Provornikov
Kristo Klaus
Kert Kaasik
Anatoly Chuykin
Eno Paenurk
Egon Hermanson
Deivi Abel
Mirelle Tetto
Kaiija-Liis Lattik
Krister Herman Sepp
Anni Männil
Mariliis Einma 
Marin Merisalu
Kristofer Nilp
Sandra Vasli
Ken-Kristjan Toomjõe
Andre-Kristopher Toomjõe
Gertrud Alatare 
Heli Hiiemäe
Kauro Tafitšuk
Karmen Tafitšuk
Linda Blande
Martin Muiste
Santeri Sapp
Timo Mäeots
Karl Tipp
Sander Laurson
Kristiina Kristal
Marvel Riik
Madis Janno
Oskar Hanko
Stella-Maria Rebane
 
2010
Hillar Hanssoo nimeline Malekool
noormeeste ansambel Deja vu
Meelis Kiisk
Helen Aasa
Kristiine Kurema
Christopher Voolaid
Geir Samuel Voolaid
Meeri Kätriin Voolaid
Maximo Erm
Heidy Heleen Trug
Johanna Laura Trug
Maarja Abner
Liina Leinberg
Veiko Lillipuu
Kristofer Nilp
Oliver Bollverk
Krete Kaasik
Linda Blande
Kimberly Jakobson
Triin Heinaste
Kaisa Pelt
Grete Oolberg
Kadri Kõrvek
Mariliis Einma
Eliis Härma
Ainika Adamson
Timo Mäeots
Allar Kiristaja
Maia Salm
Jan Margen Vau
 
 
2009
Järva Noorte Maleklubi