Augustis algab ettepanekute esitamine kaasavasse eelarvesse

28.05.2018

Paide linnavolikogu võttis vastu määruse, mis sätestab, kuidas rakendada Paide linnas kaasavat eelarvet alates 2019. aastast. Kaasava eelarve suuruseks on 25 000 eurot. Ettepanekuid, mida rahastada, võib esitada igaüks, nende esitamise periood hakkab olema iga-aastaselt 15. augustist kuni 15. septembrini.

Linnapea Priit Värgi sõnul tuleb esimene ettepanekute esitamine juba suve lõpul. "Iga linnakodanik võib pakkuda meile ideid investeeringuteks, et kodukoha elukeskkonda paremaks muuta. Ainsad tingimused on, et idee teostamine peab jääma 25 000 euro piiresse ning see peab teenima Paide linna elanike huve ja olema avalikus kasutuses. Usun, et see on piisav raha soetamaks spordiatraktsioone, rajamaks mänguväljakuid või täiendamaks külaplatside atraktsioone. Paidelastel kindlasti ideid jagub. Kõik ettepanekud, mis vastavad tingimustele, lähevad rahvahääletusele ning enim hääli kogunud projekt saab linna poolt ellu viidud!"

Värk rõhutas, et idee esitamiseks ei ole vaja koostada projekti ega eelarvet. "Kõigepealt ootame lihtsalt häid mõtteid, kõik muu - teostus ja rahastamine jääb linnavalitsuse kanda. Esimesi ideid ootame juba alates 15. augustist!"

Kaasava eelarve menetlemise kord

avalike suhete peaspetsialist