« Tagasi

Austraalia filmide festival jõuab Paidesse

26. aprillist 10. maini leiab aset teine Austraalia filmide festival AUS+FILM. Sel korral linastub kaks muusikateemalist väärtfilmi kuues linnas - Tallinnas, Tartus, Viljandis, Jõgeval, Paides ja Karksi-Nuias.

Festivali kavas on suurejoonelised ja autasudega pärjatud muusika-teemalised filmid „Õpetaja Carey kontsert" (rež. Bob Connolly ja Sophie Raymond, 2013) ja „Kimalase lend" (rež. Scott Hicks, 1996). Austraalia filmivaramu pärlite ühisosa on suurepärane muusika ja talendikad noored.

Dokumentaalfilm „Õpetaja Carey kontsert"  tutvustab noorte muusikute mitmeaastast ettevalmistust mastaapseks kontserdiks Sydney ooperimajas. Musitseerimisest, suureks saamisest, andekusest, vaprusest, pühendumusest ja mässulisusest rääkiva filmi fookuses on teismelised tüdrukud ja nende suhe õpetajatega.

"Kimalase lend" on aga tõsielul põhinev mängufilm Austraalia üliandekast, keerulise elusaatusega pianistist David Hellfgottist, kes tähistab tänavu oma 60. sünnipäeva. Muusikat ja emotsioone täis film hiilgab oma visuaalsete eripärade, vapustava stsenaariumi ja suurepäraste näitlejatöödega.

Kuna tänavuse festivali temaatika haakub käimasoleva laste ja noorte kultuuriaasta ning suvise koolinoorte laulupeoga, otsustati filme pakkuda noortele muusikutele ka väiksemates linnades. Filmielamuse noorteni viimiseks tehakse koostööd muusikakoolide, koorijuhtide ja muusikaõpetajatega. Kõikide filmide eel tutvustab Eesti-austraallane Geoffrey Longhurst  enda kodumaa kultuuriruumi.

Järvamaal näitab festival filme 27. aprillil kl 13.00, 18.00, 20.00 Paide Kultuurikeskuses: http://paidekultuurikeskus.ee/?c=ausfilm&l=et

Festivali koduleht: https://ausfilmest.wordpress.com/

Filmide treilerid:

"Õpetaja Carey kontsert": https://www.youtube.com/watch?v=U-5HUEa5Zz0

"Kimalase lend: https://www.youtube.com/watch?v=KQltiVEWI4E

Filmifestival AUS+FILM on ellu kutsutud tugevdamaks sidet kahe kultuuriruumi - Austraalia ja Eesti - vahel, pakkudes eestlastele võimaluse vaadata Austraalia filme, mis on saavutanud kogu maailmas suure tunnustuse, kuid pole jõudnud siiani meie kinopublikuni või pakuvad  uut teavet selle kauge maa eripärade kohta.

Esimese, 2016. aasta festivali filmid linastusid Tartus Elektriteatri väikeses saalis ja ettevõtmine kujunes väga edukaks, julgustades sel aastal vaatajaskonda laiendama.

Festivali korraldaja on MTÜ Keel ja Kultuur