Järvamaa Näitemängupäev Paides

Laupäeval, 8. aprillil toimub Järvamaa Näitemängupäev. Üle kuue aasta on sündmus taas Paide Kultuurikeskuses, kus see 2000. aastal alguse sai.
Tänavu astuvad lavale kolm näiteruppi. Kõik laval nähtavad etendused kestavad umbes 50 minutit ja on esinejate nägu - tekst on kas ühe trupil liikme looming või kollektiivi ühistöö. Igas etenduses teeb kaasa  12 või enam näitlejat.

Algusega kell 13.30 esitab Paide Ühigümnaasiumi Maski Taga  loo pealkirjaga „SOLIS DOLOS". See on lugu sellest, kuidas vahel oleme oma tähemärkidest ja teiste ootustest/lootustest liiga sõltuvad. Esietendus toimus 17. märtsil PÜG-s, samuti mängiti tükki Saaremaal Miniteatrite festivalil ja Järva-Jaanis Kooliteatri maakonnavooru.

Kell 14.30  tuleb lavale Alburahva Teater  lavastusega  "KAPIST VÄLJA", milline esietendus Albus
läinud reedel.  Mees ja naine ei tule ühel hetkel oma suhtega toime ning nende riided otsustavad sekkuda. Lavastuses elustuvad  pidžaama, kittel, ülikond ja teksad. Neil kõigil on oma iseloom, aga ka seos mehe ja naisega, kes ühist riidekappi jagavad.

Kell 16 on laval Paide Huviteatri esietendus "SAHKERDAJAD"
Ühes väikeses kolkas tahetakse valda inimesi juurde saada, mistõttu korraldatakse kõigile sissekirjutanutele kruiis. Seega satub laevale kokku seltskond, kes end viimaks N valda sisse kirjutas. Kas aga laev sihtkohta jõuab, on iseasi.

Viimase etenduse lõppedes, on kõigil soovijal võimalik osaleda häälekoolis.
Kõik huvitruppide lavatükid ja häälekool on huvilisele tasuta.

Päeva lõpetab  Von  Krahli Teatri ja Lavakunstikooli etendus „Kunst". Kolm parimat sõbra lähevad omavahel tülli, kuna üks neist on ostnud endale kalli valge maali. See kummaline maal seab kahtluse alla nii nende kauaaegse sõpruse kui lähenevad  pulmad. Suhted purunevad aga pannakse uuesti ka läbi selle kunstiteose kokku tagasi.