« Tagasi

Kontrolli oma elukoha aadressi! Rahvastikuregistri seadus karmistub!

Möödunud aastal võttis Riigikogu vastu uue rahvastikuregistri seaduse, et saavutada Eesti rahvastiku täpsem arvestus, mis kajastaks ühiskonna muudatusi.

1. jaanuarist 2019 jõustuv muudatus puudutab inimesi, kes on lahkunud rahvastikuregistrisse kantud elukohast elama teise kohta ja ei esitanud oma uue elukoha andmeid rahvastikuregistrisse kandmiseks, mille tulemusena elukoha omanik taotles inimese aadressi muutmist (elukohast välja kirjutamise). Sellisel juhul on isik jäänud rahvastikuregistrisse omavalitsuse täpsusega (nt Paide linna täpsusega).

Uue rahvastikuregistri seaduse § 110 kohaselt kaotavad kõik omavalitsuse täpsusega elukoha aadressid kehtivuse. Isik, kelle omavalitsuse täpsusega elukoha aadress kaotab kehtivuse, ei saa edaspidi taotleda nt juhilube, sotsiaaltoetust ega saa ka abielluda.

Selliseid inimesi, kellel eeltoodud põhjusel elukoha andmed lõpetaksid kehtivuse, on rahvastikuregistri andmetel Eestis ligikaudu 40 000.

Muudatus korrastab rahvastikuregistri andmeid. Õiged andmed rahvastikuregistris annavad riigile ja omavalitsustele ülevaate, kus inimesed elavad, aidates paremini planeerida teenuseid ja võimaldades vajadusel inimesega paremini ühendust saada.

Paide linnakodanikud saavad kontrollida oma elukoha aadressi Paide raekojas, Keskväljak 14. Elukoha aadressi saab kontrollida ka internetis eesti.ee.

 

Teate edastas:

Maarit Nõmm
avalike suhete peaspetsialist
51 46 043
maarit.nomm@paide.ee