Linn tõstis haridus- ja kultuuritöötajate palkade alammäärasid

Paide linnavolikogu kiitis heaks Paide linna hallatavate asutuste töötajate kuu töötasu alammäärad, mis võrreldes eelmise aastaga on suurenenud kuni 240 euro võrra.

Määruses on arvestatud, et kõigi Paide linna koolides, lasteaedades, huvikoolides ja muusikakoolis töötavate magistrikraadiga pedagoogide töötasu alammäär on võrdne vabariigi valitsuse poolt kehtestatud üldhariduskoolide õpetajate töötasu alammääraga.

Paide abilinnapea Anneli Tumanski sõnul on üldhariduskooli õpetajate palga alammäär seega 1150 eurot. Samale tasemele tõstab linn omal initsiatiivil ka lasteaia, huvikooli ja muusikakooli magistrikraadiga õpetajate palga. „Linn peab oluliseks, et ühesuguse kõrgema haridustasemega inimeste töötasu nii lasteaedades kui ka huvikoolis oleks võrdne üldhariduskoolide õpetajate omaga. Teistel lasteaiaõpetajatel otsustasime alammäärasid tõsta riigi poolt soovitatud summani ehk 840-lt eurolt 978 euroni" selgitas Tumanski.

Ka teiste hallatavate asutuste töötajate töötasu alammäärade kehtestamisel on Paide linn lähtunud põhimõttest, et võrdse haridustasemega oma erialal töötavate spetsialistidel on ühesugune palga alammäär olenemata sellest, kas ta töötab raamatukogus, rahvamajas, noortekeskuses või sotsiaaltöökeskuses.

Kõige suurem palga alammäära tõus puudutab neid, kes töötavad Roosna-Allikul tugiisikuna ehk 430-lt eurolt 650 euroni ühes kuus.

„Töötasude osas ongi suuremad võitjad endise Paide ja Roosna-Alliku valla piirkonnad, kus palkade alammäärad olid endise Paide linna omadest madalamad. See loodetavasti aitab kaasa ka sellele, et rohkem inimesi sooviks maale elama ja tööle minna," lisas Tumanski.

avalike suhete peaspetsialist