« Tagasi

Mustrimängud Paide Ühisgümnaasiumis

Käsitöö-, kodunduse ja tehnoloogiaõpetuse tundides oodatakse õpilastelt eelkõige loovat mõtlemist. Maakonnas oli selle õppeaasta läbivaks teemaks tehnoloogiavaldkonna õppeainetes „Mustrimängud".

4. klassi õpilased said selgeks erinevad sõlmimisvõtted, paelte punumise, lihtsamad tikkimisviisid ja nõelviltimise. 5. klassis oli pearõhk meeskonnatööl - koos meisterdati ja sisustati miniatuursed kodude maketid. Mustrimängudeks saadi inspiratsiooni Anu Raua loomingust.

6. klassi õpilastel valmisid viltimistehnikas kaunistatud kotid, initsiaalidest koosnevad ornamendid, kangamustrid ja lepaokstest kuusepuud. 7. klassi poisid planeerisid, õmblesid ja kaunistasid pakutrükis riidest kotid, tüdrukud lasid fantaasial lennata kudumi kirjamisel ja sõlmbatikus kujundatud põllemustrites.

9. klassi tüdrukute ühistööna aga valmis lapitehnikas vaip, mis pühendati PÜG-le ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Kodundustundides oli kõikides klassides läbivaks teemaks tarbijaharidus.

Kõike, mida õppeaasta vältel vahvat loodi, on võimalik vaadata õpilasloomingu näitusel Järvamaa muuseumis. Ühisgümnaasiumist on näitusel 54 õpilase 66 loometööd ning kolm ühistööd. Maakonna koolinoorte loomingu näitus „Mustrimängud" on avatud kuni 25. aprillini.

 

Kristi Teder
käsitöö- ja kodundusõpetaja

Fotod: Andrus Kopliste