Metsaülikool 50 juubelinäitus toob Paidesse Rein Taagepera ja Valdur Mikita

6. aprillil kell 14.00 avatakse Paide Vallitornis näitus "Metsaülikool 50 aastat noor!" Tegemist on juubelinäitusega, mis annab ülevaate Kanada metsas Kotkajärvel toimuvast ainulaadsest Eesti rahvuskultuuri fenomenist.

Näituse avamisel saavad sõna ja tuntud eesti päritoluga Ameerika politoloog Rein Taagepera, semiootik ja kirjanik Valdur Mikita, kirjandusteadlane Tiina Ann Kirss ning Torontos elav näituse koostaja Inga Eichenbaum.

Metsaülikool on tegutsenud Kanadas Muskoka järvistus alates 1967. a ja on üks laiemat tutvustamist vääriv koostöösild kodu- ja väliseesti vahel. Rändnäitus tutvustab selle tegevust  läbi senise 50 tegevusaasta, samuti selle tegevust tänapäeval ja plaane tulevikuks.

MÜ on olnud katkematult kestev suvine õppelaager eestlastele Kanadas,  kuhu esimesel võimalusel hakati kutsuma ka lektoreid ja huviringide juhatajaid Eestist. Kõige olulisem osa Kanada MÜ-del on alati olnud eesti keele säilitamine, õpetamine ja suhtlus keelekümbluskeskkonnas. Kotkajärve MÜst on alguse saanud mitmed sarnased ettevõtmised (nt Eestis, Rootsis, Austraalias, USAs). MÜ tegevus on aidanud välismaailmal mõista Eestis toimunut ja seeläbi ehitada tugevat silda kodu- ja väliseesti kultuurikogukondade vahel.

Näitus oli  Torontos 2017 Tartu College`is, kust liikus koostöös Kääriku MÜga edasi Eestisse.

Paide Vallitornis jääb näitus avatuks 6. maini. Eesti Vabariigi juubelikingituseks valminud näitust saab külastada kolmapäevast pühapäevani kell 10.00 – 18.00.

Lisainfo:

Ants Hiiemaa