Selgus Paide linna aukodanik ja vapimärgi saajad 2018

Paide linnavolikogu otsustas tänasel istungil anda Paide linna aukodaniku tiitel linna 727. sünnipäeva puhul hinnatud arstile ja omavalitsustegelasele Mihhail Feštšinile.

Ukrainas sündinud Feštšin on töötanud Paides arstina 33 aastat, sellest 14 Järvamaa haigla vanemarst-kirurgina. Lisaks kirurgioskustele on hinnatud tema oskus suhelda ja ravida hea sõnaga. Alates 1996. aastast kuulub Mihhail Feštšin Paide linnavolikokku ning osaleb linna juhtimises.

Paide linna vapimärgi pälvivad Thomas Beyard USA sõpruslinnast Westminsterist ning AS Paide Vesi juhatuse liige Jaan Madis.

Thomas B. Beyard on Paide linnaga koostööd teinud veidi alla kahekümne aasta, mille jooksul on tema eestvedamisel ellu viidud mitmeid ühiseid projekte nt kultuuri- ja ettevõtlusvaldkonnas. Kolmel viimasel aastal on USA-d saanud külastada Paide linna noored lauljad ja tantsijad ning omavalitsusjuhid. Beyard on Paidet tutvustanud Marylandi osariigi militaarjõududele ning on aktiivne sõprussidemete hoidja.

Järvamaa ja kogu Eesti veemajanduse hinnatud spetsialisti Jaan Madise eestvedamisel on maakonnas ja Paide linnas ellu viidud mitmeid vee- ja kanalisatsiooniprojekte, tagades sellega puhta joogivee tuhandetele inimestele. 2014. aastal valmis Paides ka kaasaegne reoveepuhasti. Jaan Madis on Viraksaare külavanem ning ta on kuulunud Paide vallavalitsuse koosseisu.

Linna olulisimad tunnustused antakse üle pühapäeval, 30. septembril linna 727. sünnipäevale pühendatud kontsertaktusel Muusika- ja Teatrimajas.

avalike suhete peaspetsialist