2018. aastast saab abielusid sõlmida Paide linnavalitsuses

Seoses Järva maavalitsuse kaotamisega sai Paide linn omale perekonnaseisuasutuste ülesanded. Nii sõlmitakse alates 2018. aastast abielusid, registreeritakse sünde, surmi ning lahutusi Paide linnavalitsuses raekojahoones Keskväljak 14..

Ülevõetavate ülesannete hulka kuuluvad ka perekonnasündmuse tõendi väljastamine, andmete väljastamine rahvastikuregistrist õigustatud huvi korral, soo muutmise andmete registreerimine, hilisema isaduse omaksvõtu ja elukoha registreerimine.

Nii nagu praegugi, saab ka edaspidi sündi, surma ja elukohta registreerida kõikides kohalikes omavalitsustes. Samuti antakse seal Euroopa Liidu kodanikule elukoha registreerimisel isikukood ja väljastatakse rahvastikuregistri väljavõtteid.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakond võtab seoses maavalitsuste kaotamisega üle rahvastikuregistri kvaliteeditööde korraldamise, haldusjärelevalve ning kannete kogumise ja arhiveerimise. Samuti vastutab osakond edaspidi perekonnaseisuametnike koolituste ja eksamite läbiviimise ning perekonnaseisuametnike õiguste andmise eest.

• Rahvastikutoimingute spetsialist Kristina Lill

Keskväljak 14, Paide