Volikogu kiitis heaks Tallinna tänava rekonstrueerimise rahastamise

Paide linn plaanib rekonstrueerida ühe oma peatänavatest Tallinna tänava. Volikogu andis linnavalitsusele ka loa sõlmida ehituseks leping summas 1,7 miljonit eurot.

Rekonstrueerimistööd sisaldavad sademevee ärajuhtimissüsteemide rajamist, tänavakatete, haljastuse ja kergliikusteede rekonstrueerimist, uue kergliikustee lõigu ja ülekäiguradade valgustuse rajamist ning tänava maa-alale linnamööbli paigaldamist. Tallinna tänav rekonstrueeritakse kogu pikkuses.

"Kuna ehitusprojekt on valmis ja volikogu heakskiit ka, saab linnavalitsus ehitushanke välja kuulutada veel käesoleval aastal. Eesmärk on enne tuleva suve lõppu saada Paide peatänav rekonstrueeritud," kommenteeris linnapea Priit Värk.

"Tegemist on väga kuluka projektiga, kuna ei puuduta ainult sõiduteed, vaid
kogu sealse tänava infrastruktuuri. Seepärast tuleb linnal ehituseks laenu võtta, millise loa volikogu linnavalitsusele ka andis," lisas Värk.

avalike suhete peaspetsialist