29.05.19


EHE ruum on suvine linnaruumi kogukonnaprojekt, kus Paide Keskväljak suletakse osaliselt autodele ning avatakse linlastele vaba aja veetmiseks. Esimene EHE ruum kandis nime Keskväljaku ruumieksperiment, see toimus 2016. aastal.

Perioodil 29.06 - 20.08 kohandatakse pool Paide keskväljakust jalakäijate alaks, ehitatakse istumisalad ja muruplatsid, on katuse ja osaliselt seintega kontori- ja raamatukogu ala, esinejate lava ning spordiväljakud, oma tegevustega kolib keskväljakule Paide Avatud Noortekeskus.

EHE ruum 2019 Paide Keskväljakul 29. juunist 21. augustini. Paide Muusika- ja Teatrimaja ootab ettepanekuid ruumiprogrammi sisu loomiseks aadressil kersti.viilup@pamt.ee või telefonile 555 92094.

EHE ruum programmi loovad Paide Muusika- ja Teatrimaja, MTÜ Alternatiiv, Järvamaa Noortekogu, Paide Avatud Noortekeskus, Paide rattapood ja paljud teised. Projekti toetab Paide linn, MTÜ Arvamusfestival ja Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp, tegevusi on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest, noortele suunatud tegevusi rahastatakse osaliselt Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuuritoetuse vahenditest tegevuse „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" raames.