« Tagasi

Muuseumiöö Paides ja Roosna-Allikul

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad Eesti muuseumid oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd.

Muuseumiöö toimub sel aastal pealkirja "Öös on pidu" all. Eestil on 2018. aastal sünnipäev ja sünnipäevadel peetakse ikka pidu: sel muuseumiööl räägime peoteemad igast vaatenurgast lahti.

Paides saab muuseumiööst osa Järvamaa muuseumis,  Vallitornis ja Roosna-Alliku mõisas.

Programm "Öös on pidu"Järvamaa muuseumis ja Vallitornis

Nukumajade näituse avamine
Näha saab kunstiõpetaja Heli Männi kollektsiooni erinevas suuruses ja vanuses nukumajadest koos sisustuse ja nukkudega. Vanimad majad on peaaegu 100-aastased, uuemad päris kaasaegsed. Majad on valmistatud puidust, vineerist, plekist, plastmassist, kartongist ja vanast kohvrist. Kogus leidub maju nii Eestist, Rootsist, Saksamaalt, Inglismaalt kui ka Venemaalt. Näitusel on tutvustavad tekstid mõnedest maailmakuulsatest nukumajadest ja nukumaju tootvatest firmadest ning õpetusi, kuidas ise lihtsalt taaskasutatavatest materjalidest nukumaja teha. Nukumajade kollektsioon on vaid osa kunstiõpetaja Heli Männi mänguasjakogust, kus kokku üle 7000 eseme. Lisaks nukumajadele saab näha ka pabernukke.


 

Programm "Öös on pidu" Roosna-Alliku mõisas

18.30 Koolilaste etendus (foorumteater)
19.00 Ekskursioonid mõisas giidiga
19.30 Töötuba – taaskasutus (1 euro)
20.00 Ekskursioonid mõisas giidiga
20.30 Töötuba – taaskasutus (1 euro)
Avatud kohvik
Rabarberi kook ja jook, kamavaht, mõisa mesi, mõisa leib jne
Avatud meeneteriiul!
Arveldamine sularahas


 

Teate koostas:

Maarit Nõmm
avalike suhete peaspetsialist
51 46 043
maarit.nomm@paide.ee