Arvamusfestival ja Paide linn sõlmisid koostööleppe

Täna, 30. jaanuaril sõlmisid Paide linn ja Arvamusfestival kolmeaastase koostööleppe, mis tagab festivali toimumise Paides kolme aasta jooksul. Lepingus on välja toodud ka linnapoolsed toetussummad, millega linn suurürituse toimumisse igal aastal panustab.

Festivalijuhi Maiu Lauringu jaoks oli tegemist väga olulise sündmusega. "See on meie jaoks väga suur asi! Leping annab kindlustunde, et saame teha teoks neid plaane, mis meil mõtteis on. Tänan Paide linnavolikogu liikmeid, kes selle koostööleppe heaks kiitsid," märkis Lauring. "Kui rääkida veel tänavusest festivalist, siis uuendusena mainin seda, et kogu kultuuriprogrammi hakkab korraldama ja eest vedama esmakordselt kohalik tiim Paide Muusika- ja Teatrimaja näol. Meie eesmärk ongi järjest rohkem kohalikke inimesi korraldusse kaasata!"

Linnapea Priit Värk tunneb lepingu sõlmimise üle samuti heameelt. "Oleme väga rõõmsad, et festival meil järgneval kolmel aastal toimub. Nii mastaapse ettevõtmise korraldamine pole lihtne ega odav - publiku jaoks kestab festival küll kõigest kaks päeva, ent tööd nende päevade nimel tehakse aastaringselt, millesse on kaasatud rohkem kui paarsada vabatahtlikku," ütles linnapea.

Sel aastal on linnapoolne toetussumma Arvamusfestivali korraldamiseks 25 000, 2020. aastal 40 000 ning 2021. aastal 50 000 eurot.

Seitsmes festival toimub Paides 9. ja 10. augustil.

Teate koostas ja pildistas:

avalike suhete peaspetsialist