Vene kuulus helilooja saab Paides oma festivali

Seda, et kuulus vene ooperihelilooja Nikolai Rimski-Korsakov (1844  – 1908) ja maailmakuulsa „Kimalase lennu" autor on suvitanud Mäo mõisas, pole veel kõigile teada fakt olnud. Nimelt kuulus mõis helilooja vennanaise perele ning see tõigi mehe Paide lähistele külla.

Et seda huvitavat ajaloolist fakti meie inimestele rohkem tutvustada, toimub esmakordselt selleteemaline festival, mis sisaldab mitmeid erinevaid sündmuseid rõhuga ajalool ja muusikal.

Võrdluse võib tuua Haapsaluga, kus peetakse Pjotr Tšaikovski festivali, kuna helilooja suvitas seal 1867. aastal.

Neljapäeval, 28. veebruaril kell 16.00 avatakse Paide vallitornis näitus „Nikolai Rimski-Korsakov ja Paide linna mõisad".

Muusikaline tervitus, ülevaade Paide linna mõisatest sõnas ja pildis. Esitleme 2019. aastal Paides ja linna territooriumil asuvates mõisates toimuvat Rimski-Korsakovi festivali kava.

Neljapäeval, 21. märtsil algusega kell 15.30 kultuuriloopäev ja kontsert „Nikolai Rimski – Korsakov 175"

Pühendatud Mäo mõisas suvitanud helilooja 175. sünniaastapäevale.

Kell 15.30 Kohtume Nikolai Rimski - Korsakovi suvituspaigas Mäo mõisas

(Buss Paide Muusika- ja Teatrimaja juurest Mäo mõisa väljub kell 15.00)

• Ülevaade Mäo mõisa ajaloost ja Rimski-Korsakovi perekonna sidemetest Paide linnaga – genealoog Andres Kruusmaa
  • Infotahvli avamine

Seminar ja kontsert Paide Muusika-ja Teatrimajas

• Kell 16.15 Tervituskohv ja tutvumine näitusega „Nikolai Rimski – Korsakov ja Paide linna mõisad"
  • Kell 16.45 Seminari avamine
  • Kell 17.00 „Nikolai Rimski – Korsakov 175". Ülevaade suurmehe elukäigust ning rollist Eesti muusikaloo kujunemisel", lektor muusikateadlane ja õppejõud Tiia Järg
  • Kell 18.00 Virgutuspaus
  • Kell 18.15 Kontsert „Nikolai Rimski - Korsakov ja Eesti rahvusliku muusika sünd". Esinevad sopran Ksenja Kuchukova, bariton Atlan Karp, pianist Auli Lonks ja keelpillikvartett koosseisus Arvo Leibur, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor ja Aare Tammesalu.

Festivali kontserdid mõisates:
18.05 kell 20.00 Roosna- Alliku mõisas
08.06 kell 20.00 Sargvere mõisas

Kultuuriloopäeva ja kontserdi korraldavad ja toetavad:

Paide Muusika- ja Teatrimaja, SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum, Paide linn, Uus Kontsert OÜ, Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp, Järvamaa Arengu Partnerid, LEADER

avalike suhete peaspetsialist