Kuidas Vargamäel kraavi kaevata?

Paide Teater mängib maikuus Tammsaare muuseumis Vargamäel lavastust „Kuidas kaevata kraavi?". Vargamäe rehe alla kutsutakse seekord ennekõike neid, kellele Tammsaare nimi tuttav kohustusliku kirjanduse nimekirjadest. Miks ja kuidas lugeda Tammsaaret? – Need küsimused saavad nüüd vastuse. „KUIDAS KAEVATA KRAAVI?" on kompositsioon Tammsaare, Paide Teatri trupi ning tänaste gümnasistide mõtetest.

Andres kaevas kraavi enda ja Pearu vahele. Indrek kaevas kraavi enda ja Jumala vahele. Jürka kaevas Antsu kraavid. Katku Villul kiskus elu kraavi. Juudit raius Olovernese kaela sisse kraavi. Ja 30. jaanuaril 1938. aastal, Tammsaare 60. sünnipäeval, kogunes Albu vallavolikogu ja otsustas „Tõe ja õiguse" eeskuju järgides käsile võtta Jägala jõe süvendamise ja kaevata kraavi.

Tammsaare isegi on korraga kraavihall ja kraav. Pikk ja sügav kraav keset Eesti lugu. Me kõik teame ja tunneme seda kraavi, aga vahel tundub ta nii lai ja sügav, et mitte ei julge üle hüpata. Paide Teater usub, et pärast osalemist motivatsioonikoolitusel „Kuidas kaevata kraavi?" on kraavist üle kargamine kukepea!

Lavastust on võimalik tellida oma grupile koos ekskursiooniga Vargamäe muuseumis. Lisainfot ja pileteid saab lavastuse projekti juhtivast Tammsaare muuseumist Vargamäel. Lavastuses teevad kaasa Paide Teatri näitlejad Joosep Uus, Ursel Tilk ja Johannes Richard Sepping, lavastab Jan Teevet ja produtsent on Harri Ausmaa. Etendusi mängitakse tellimisel alates 1. maist kuni 9. juunini.

Samal ajal töötab teater täistuuridel, et 25. juulil jõuaks samuti Vargamäel publiku ette suurlavastus „Eesti jumalad".

Lisainfo: harri@paideteater.ee ning muuseum@vargamae.ee

 

Teate koostas:

Harri Ausmaa
PAIDE TEATER // PAIDE THEATRE
teatri juht // general manager
+372 58 052 622
harri@paideteater.ee
www.paideteater.ee