« Tagasi

Rimski-Korsakovi teemapäeva lõpetab kontsert

Neljapäeval, 21. märtsil toimub Paides kultuuriloopäev, mis on pühendatud Vene kuulsa helilooja Nikolai Rimski-Korsakovi 175. sünniaastapäevale. Vene helilooja suvitas 19. sajandi lõpus oma naise sugulaste juures Mäo mõisas.

Kuula Rimski-Korsakovi üht kuulsaimat muusikapala:

Selle ajalookillu jäädvustamiseks avatakse Mäo mõisa ees kell 15.30 ka vastav infotahvel ning Paide Muusika- ja Teatrimajas toimuvad heliloojale pühendatud seminar ning kontsert.

Infotahvli avamisel räägib genealoog Andres Kruusmaa Korsakovi sidemetest Paide ja Mäo mõisaga.

Üleval on ka fotonäitus „Nikolai Rimski-Korsakov ja mõisad Paide linnas". Näitus on sissevaade sajandeid tagasi alguse saanud kultuurivõrgustikust. Näha saab Paide paiku, kus suvitas maailmakuulus helilooja, „Kimalase lennu looja", Nikolai Rimski – Korsakov. Herbaariume täiendas loodusteadlane von Baer ja pärimusi kogus rahvuseepose koostaja Kreutzwald, jne. Just rikkalik kultuurilugu lubaks iseloomustada Paidet kui „Eestimaa Pariisi". 

Näituse valmimist toetasid Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp ning Järvamaa Arengu Partnerid (Leader).

Seminari kava

16.45 Seminari avamine
17.00 ülevaade Rimski – Korsakovi elukäigust ning rollist Eesti muusikaloo kujunemisel" – lektor muusikateadlane ja õppejõud Tiia Järg
18.00 Virgutuspaus
18.15 Kontsert „Nikolai Rimski - Korsakov ja Eesti rahvusliku muusika sünd"

Esineb keelpillikvartett Arvo Leibur, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor ja Aare Tammesalu. Solistid: sopran Ksenja Kuchukova ja bariton Atlan Karp, klaveril Auli Lonks

Kunstiline juht on Toivo Tuberik.


Lisainfo:

Ründo Mülts
SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum
566 82165