« Tagasi

Riik toetab Paidesse tervisespordi välikompleksi rajamist 120 000 euroga

Kultuuriministeerium otsustas toetada Paide linna  tervisespordi välikompleksi rajamist endise prügila maa-alale Mündi ja Raudtee tänava nurgal nelja aasta jooksul 120 000 euroga.

Paide linn kavatseb rajada aastatel 2019-2022 välikompleksi tervisespordi harrastamiseks ja erinevate võistluste korraldamiseks. Kompleks sisaldab valgustatud suusa-, ratta- ja jooksuradasid, staadionit, pumptrack ja BMX rada, samuti võimlemislinnakut, kelgumäge, laskumisnõlva ja uisuväljakut. Seejuures luuakse valmidus toota kunstlund ning soetatakse lume tootmiseks ja suusaradade valmistamiseks vajalik inventar.

Kogu projekti elluviimine maksab ligi 240 000 eurot, millest ministeeriumi toetus katab poole nelja aasta jooksul ehk iga-aastane toetus riigilt on 30 000 eurot.

Linnapea Priit Värk on Kultuuriministeeriumi otsuse üle rõõmus. "See otsus oli küll ootuspärane, aga nüüd on kindel, et oleme plaanile saanud rahastuse. Ministeerium leidis samuti, et regionaalsest aspektist on Paide terviseradade väljaarendamise mõju ulatus maakonnas suur ning pärast projekti ellu viimist paranevad kohaliku elanikkonna liikumisharrastusega tegelemise võimalused muutudes mitmekülgsemaks ja kvaliteetsemaks," selgitas Värk.

"Jooksval aastal on kavas teostada elektriliitumise tellimine lume tootmise ja radade valgustuse tarbeks, elektrikilpide, toitekaablite, rajavalgustuse kaabli ja lume tootmiseks vajaliku torustiku paigaldamine," loetles Värk lähiaja töid.

Linn teeb projekti õnnestumiseks koostööd nii SA-ga Eesti Terviserajad kui
ka Paide Spordikeskusega.

Kultuuriministeeriumi regionaalsete tervisespordikeskuste programmi eesmärk on toetada igas maakonnas kuni kahe regionaalse tervisespordikeskuse väljaarendamist, mis pakuvad inimestele mitmekülgseid võimalusi tegeleda aastaringselt vabas õhus ja tasuta erinevate liikumisviisidega.

Programmist sai toetust kokku 24 projekti, Järvamaalt toetati veel
Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuse kunstlume tootmise ja suusaradade hoolduse võimekuse tõstmist.

Talvine pilt tulevasest tervisepordi välikompleksist. Foto: Paide Tervisekeskus

 

Teate koostas:

Maarit Nõmm
avalike suhete peaspetsialist
51 46 043
maarit.nomm@paide.ee