Paide Gümnaasiumi noormehed toovad linnaruumi kiiged ja pinksilauad

02.05.2019

Paide Gümnaasiumi noormeestel on valminud projekt, mille tulemusel saab Paide linnaruum kahe pinksilaua, pinkkiige, rippkiige ja valgusketi võrra rikkamaks.

„Paide noortele" projekti algataja ning juht Sten Perillus märkis, et soov on linna noortele atraktiivsemaks muuta. „Vabas õhus asuvad lauatenniselauad on noorte seas väga populaarsed ning oleks hea, kui neid oleks ka Paides. Kiiged plaanime riputada puude külge. Oleme linnavalitsusega kokku leppinud, et osa neist hakkavad olema Lembitu pargis ning eelarve ülejäägi korral tuleb neid ka mujale linnaruumi."

Perilluse sõnul on neil suve algul plaanis teha ka väike nö  avamisüritus. „Kui saame kõik atraktsioonid kasutusvalmis, kutsume kõiki üles nendega tutvuma ning neid kasutama," lisas ta.

„Mõte algas sellest, et noortel pole väga Paides koosviibimise kohti. Parasjagu oli meil koolis projektitöö valikaine ja mõtlesime, et miks mitte päriselt üks projekt ära teha," rääkis projekti üks korraldajatest Andre Tuul.

Abilinnapea Siret Pihelgase sõnul on noorte algatus väga tänuväärt. „Kui tavaliselt pingutab omavalitsus ise, et linnaruumi rohkem tegevust tuua, siis Paide noorte initsiatiiv on eeskuju andev kõigile linlastele. Aitame omalt poolt projektile igati kaasa, et eesmärk saaks püstitatud," ütles Pihelgas.

Projekti „Paide noortele" toetab Euroopa Solidaarsuskorpus. Selle kogumaksumus on 5000 eurot.

Foto: Kiili Betoon

avalike suhete peaspetsialist