Paide hoovid võõrustavad augustis näitemänge

17.05.2019

Augusti keskel toimub Paides esmakordsalt harrastustruppide festival Hooviteater, mis viib vaataja teatrisaalist hubastesse vanalinna hoovidesse.

"Meil tuli mõte koondada Järvamaa näitemäng uudsesse vormi, et anda maakonna teatritegemisele uusi väljakutseid ning uut hingamist," selgitas üks korraldajatest, Paide Muusika- ja Teatrimaja direktor Ülle Müller.

"Mõte hakkas idanema Paide linna kultuuri mõttekojas ning kuna see sai seal positiivset tagasisidet, mõtlesime idee ellu viia," täpustas Müller.

Festivalile on oodatud täiskasvanute harrastustrupid üle Eesti. Hooviteatri avaürituseks on Paide Teatri luuleõhtu 15. augustil.

Kõikidele etendustele annab tagasisidet Eesti Harrastusteatrite Liit.

Paide Muusika- ja Teatrimajal on välja valitud ka mõned huvitavamad vanalinna hoovid, mis sobiksid hästi teatritegemiseks. "Nende hoovide läheduses või kõrval tegutsevad ka kohvikud, millega loodame teha head koostööd!" märkis Ülle Müller.

avalike suhete peaspetsialist