Juubelilaulupeo tuli jõuab Paidesse

26.06.2019

Üldlaulupeotuli, mis on alates 1. juunist rännanud läbi enamus Eesti maakondi, jõuab 29. juunil Ambla kaudu Paidesse.

Lääne-Virumaalt annab tule Järvamaale üle Tapa vallavanem Riho Tell ning selle võtab Amblas vastu Paide linnapea Priit Värk. Edasi liigub tuli mööda Paide linna külasid ning laulupeoga seotud kohti kuni Reopalu sillani, kus tuleteekond jõuab Türi valla kätte.

Ajagraafik

10.00 Ambla - tulekandja linnapea Priit Värk

10.25 Roosna-Alliku rahvamaja - tule võtab vastu tantsujuht Anneli Karma
Esinevad rahvatantsurühmad Roosi ja Läte

11.00 Viisu külas Kreutzwaldi pingi juures - tule võtab vastu raamatukoguhoidja Malle Maimann
Esinevad kanneldajad ja regilauljad

12.15 Valgma külaplats - tule võtab vastu muusikapdagoog Malle Nööp
Esineb tantsurühm Vallatsi

13.00 Paide Keskväljak - tule võtab vastu tantsujuht Helen Trug
Pop- up kontsert Paide linna rahvatantsurühmadelt

13.40 Paide Vallimägi - tule võtab vastu tantsujuht Vilma Okas
Tõrvikut kannavad koorijuhid Anne Toomistu, Piret Järvet ja Sirje Grauberg
Esinevad memmed

14.30 Laululina kuju - tule võtab vastu koduloolane Tiiu Saarist ja tantsujuht Anneli Nõmmik
Räägib Tiiu Saarist

14.55 vana rahvamaja - tule võtab vastu kultuurijuht Tiia Tamm ning annab selle üle noortele tantsujuhtidele Marita Kutsarile ja Kätlin Merisalule
Esineb Elisabeth Kattai

15.15 Reopalu kaarsild - tule üleandmine Türi vallale
Esinevad Riikar ja Loomisel

Juubelipeo tuld aitavad maakonnas turvaliselt edasi viia Kaitseliit, politsei ja vabatahtlikud päästjad. Saatjatega liituvad eri paigus jalg- ja mootorrattad, GAZ-AA, traktor, hobused ning mõnes kohas liigub tuli mööda jõge ja raudteed. Teekonnal on Järvamaal kokku 30 peatuspaika, kus tuletoojaid tervitavad kohalikud esinejad.