« Tagasi

Selgusid Paide riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi tulemused

Täna avalikustati Riigi Kinnisvara AS, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liidu korraldatud Paide riigigümnaasiumi arhidetktuurikonkursi tulemused. Parimaks tunnistati Salto arhitektuuribüroo ideekavand "Pai". Ideekavandi autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Martin McLean. Posti 12 kavandatav koolihonne on planeeritud kuni 252 õpilasele, mille peahooneks on 1910. aastal ehitatud tütarlaste gümnaasiumihoone. 

Arhitektuurikonkursi teisele kohale tuli arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks ideekavand "Reflektsioon", autorid Gert Guriev, Markus Kaasik, Kerstin Kivila ja Siim Tiisvelt.

Kolmanda koha saavutas ideekavand "Nõlv", mille autorid on Keiu Tulev, Allar Esko, Anne Vingisar, Sume Elisabeth Värv ja Jaan Kuusemets arhidektuuribüroost DAGOpen.

Konkursi žüriisse kuulusid:

esimees Indrek Riisaar (Haridus- ja Teadusministeerium), liikmed Marje-Ly Rebas (Paide Linnavalitsuse linnaarhitekt),arhitektid Katrin Koov (Eesti Arhitektide Liit), Martin Aunin (Eesti Arhitektide Liit) ja Risto Parve (Eesti Arhitektide Liit). Varuliikmena osales žürii töös arhitekt Villem Tomiste Eesti Arhitektide Liidust ja žürii hääleõiguseta liige ning koordinaator, Riigi Kinnisvara projektidirektor Enno Parker. 

Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest ning see on planeeritud avada 2021. aasta sügisel.

Allikas:Riigi Kinnisvara AS

https://www.rkas.ee/uudised/paide-riigigumnaasiumi-arhitektuurikonkursi-voitis-salto-arhitektuuriburoo-ideekavandiga

08.07.2019