Nädalavahetusel kolivad Paide linna hoovidesse harrastusteatrid

Paides annavad neljal päeval erinevates hoovides etendusi 12 harrastusteatri truppi, Hooviteater 2019 toob kokku näitemängu harrastajad nii Järvamaalt kui ka kaugemalt. Lisaks harrastusteatrite esinemistele kutsub Paide Teater kõiki huvilisi luuleõhtule.

Hooviteater saab avalöögi juba neljapäeva õhtul kell 18.00 Paide Vee tänava perearstikeskuse hoovis Ambla näiteringi etendusega „Baar". Etendusi jagub pühapäeva õhtuni, kus viimasena esineb kõige noorem osalev trupp, Paide Hillar Hanssoo Põhikooli näitering etendusega "See päev".

Etendustele tasub tulla varakult, kuna iga etenduse hoovis on avatud kas seal läheduses tegutsev püsikohvik, kodukohvik või Hämariku klubi memmede kohvik. Enne igat etendust räägib Tiiu Saarist ka selle hoovi ajaloost, kus etendus toimub. Etendustele annab tagasisidet Lennart Peep Eesti Harrastusteatrite Liidust, endine Paide huviteatri juht Erich Einstein, Paide Teatri näitleja Kirill Havanski ja Paidest pärit Draamateatri näitleja Karmo Nigula.

Lisaks etendustele on võimalik neljapäeval Paide raekojas nautida Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkestri kontsert ja laupäeva õhtul keerutada EHE ruumis jalga VJ Einar Kapi muusikavaliku saatel videodiskol.

Hooviteater 2019 täpse kava leiab Paide Muusika- ja Teatrimaja koduleheküljelt https://pamt.ee/events/hooviteater-2019/, Paide linna infotahvlitelt ja Hooviteater 2019 Facebooki ürituse lehelt.

Hooviteater 2019 korraldamist toetavad Paide Teater, Järvamaa Omavalitsuste Liit, Eesti Harrastusteatrite Liit, Kultuuriministeerium ja Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp, Paide linn ja hoovide omanikud.

Rohkem infot:

Ülle Müller