Paide linna 728. sünnipäev tuleb suure kallistuse, sünnipäevakringli ja tippmuusikutega

11.09.2019

Paide linn tähistab tänavu 728. sünnipäeva. 30. septembril 1291 sai Paide linnaõigused.
Nagu viimastel aastatel kombeks, teeb linnarahvas sel päeval kodulinnale sünnipäevakallistuse ja peaaegu, et sõna otseses mõttes - südamekujulise inimketi näol Keskväljakul. Igal aastal on sellest osa võtnud sajad lapsed ja noored nii linnast kui ka küladest.

Keskväljakul pakutakse kõigile ka sünnipäevakringlit. Et sellest puudust ei tuleks, paneb linnavalitsuse ajutine köögitoimkond välilaudadele valmis 100 kg kringlit ning kõrvale sooja teed.

Kell 18 õhtul on kõik oodatud Paide Muusika- ja Teatrimajja kontsertaktusele. Linn annab üle 2019. aasta aukodaniku tunnustuse ja vapimärgid ning tänab häid koostööpartnereid ja tublisid linnakodanikke.

Kontserdi annab orkester Klaaspärlimäng Sinfonietta (pildil), mille kunstiline juht on Andres Mustonen. Orkestri repertuaar hõlmab klassikat barokist tänapäevani, Bachist Piazzollani, aga samuti Eesti muusikat alates Heino Ellerist kuni värskeima uudisloominguni. Orkester astub Paides lavale koos Eesti ühe tuntuima kontsertpianisti Kalle Randaluga.

avalike suhete peaspetsialist