« Tagasi

Paide-Türi Rahvajooksu liikluskorraldus

01.10.2019

Pühapäeval, 6. oktoobril toimub 38. korda Viking Window Paide -Türi Rahvajooks. Nagu igal aastal, toob Järvamaa suurim spordiüritus kaasa liikluskorralduse muudatusi.

Paides on Pärnu tänav suletud keskväljakult Tööstuse tänavani (Tööstuse-Pärnu ristmik kaasa arvatud) kella 9.00-st kuni 13.00-ni. Paide Keskväljak on suletud 9.00-13.00. Pärnu tänav täies pikkuses on suletud 12.00-13.00.

Paides on võimalik parkida Selveri parklas (ligipääs Põllu või Aiavilja tänava kaudu), Paide Muusika- ja teatrimaja parklas (ligipääs Rimi tagant Aiavilja tänavalt või Põllu tänavalt). Lisaks on võimalik parkida Maxima kaupluse parklas (ligipääs Kivimurru ja Pärnu tänavalt), Paide kiriku ja Kaubamaja taga.

Võistlustrass Reopalust Väätsa tee ristist kuni finišini on jooksupäeval liikluseks (nii autodele, bussidele kui ka jalgratturitele) suletud kella 11.00 kuni 14.30-ni. Ümbersõit Reopalu-Väätsa- Lokuta kaudu. Jalgratturid saavad liigelda võistlustrassiga paralleelselt kulgeval kergliiklusteel.
Kirna starti kogunevad võistlejad ja raja ehitus muudavad liikluse aeglasemaks ka enne kella 11.00. Palume olla tähelepanelikud ja ettevaatlikud!

Kirnasse on võimalik jõuda ümbersõidu kaudu Väätsa-Türi teelt või kuni 11.00-ni Paide-Türi teelt. Autojuhid, kes toovad oma sõpru Kirna starti peaksid planeerima sõidu nii, et jõuaksid Paide-Türi teelt tagasi enne kella 11.00.

Parkimine Kirnas on raskendatud püsivate parklate puudumise tõttu. Oleme rajanud ajutised parklad Kirna stardipaiga lähedusse. Parklad mahutavad kuni 200 autot. Parkimine stardipaiga lähedal ja võistlustrassi teede servades ei ole lubatud. Palume kõigil täpselt järgida parkimiskorraldajate juhiseid. Soovitame auto jätta Türile või Paide ja tulla jooksjate bussiga Kirna.

Türil on lastejooksude ajal (kell 9.30-12) suletud Liiva ja Tolli tänav Raudtee ja Kalevi tänava vahelisel lõigul, samuti osa Kalevi tänavast.
Põhijooksu ajal on Türil suletud Tolli tänav Kalevi ja Paide tänava vahelisel lõigul ja Paide Tänav Tolli tänavast Paide suunas. Ümbersõit Paide suunas toimub Wiedemanni ja Kungla tänava kaudu Paide ja Kungla tänava ristini. Seal reguleerib liiklust politsei, kes suunab autod Väätsa teele. Kuna jooksu trass ja autoliiklus kohtuvad Kungla tänava ja Väätsa tee vahel, võib seal tekkida ummikuid, sest autosid saab läbi lasta vastavalt võimalusele, et mitte seada ohtu jooksjate elu. Võimalusel soovitame kasutada Lokuta või Änari kaudu sõitu Paidesse.

Inimesed, kes elavad jooksutrassi ääres. Ligipääs autoga teie koju või kodust välja on blokeeritud jooksu ajal. Palume mõistvat suhtumist. Võimalusel tehke vajalikud sõidud enne või peale võistlust. Võite ka parkida auto veidi kodust eemale enne trassi sulgemist. Sealt pääsete teile sobival ajal liikuma.

Liiklusskeemid

Paide lastejooksud

Türi lastejooksud

Paide-Türi 1 2 3 4 5

Liiklusinfo Pärnu-Rakvere-Sõmeru maanteel liiklemiseks

Ühistranspordi liiklus Paide-Türi rahvajooksu ajal

Vaata lähemalt: rahvajooks.ee