« Tagasi

Paide Balletistuudio tähistab sünnipäeva tasuta kontserdi ja tordiga

08.10.2019

Paide Balletistuudio tähistab teisipäeval, 15. oktoobril oma kolmandat sünnipäeva. Paide Muusika- ja Teatrimajas toimub sel puhul kontsert ning kõigile jagatakse torti.

Kontserdil esinevad balletistuudio lapsed ja täiskasvanud, külalisena Kaurikooli balletiklass Rakverest.

Paide Balletistuudio sai alguse 2016. aasta sügisel õpetaja Sanna Kondase juhendamisel. Kolme aastaga on õpilaste arv on kahekordistunud - hetkel tantsib stuudios 42 last ning 10 täiskasvanut.

Õpetaja Sanna Kondase sõnul on õpilaste tantsuoskus selle aja jooksul oluliselt arenenud. "Stuudio eesmärk on luua võimalused õpilaste arenguks tantsijate ja loovisikutena ning pakkuda publikule balletikunsti vaatamisrõõmu. Nii lapsed kui ka täiskasvanud on õpilastena avatud ja motiveeritud, mis loob treeningsaalis positiivse ja turvalise õhkkonna ning pakub mulle kui balletiõpetajale palju rõõmu," rääkis Kondas.

"Paides alustades pidin omandama uusi oskusi nagu täiskasvanute õpetamine, proovide ja etenduste planeerimine, etenduste lavastamine ning kostüümide loomine. See on põnev protsess, kus põhiliseks inspiratsiooniallikaks on olnud stuudio õppurid. Loomulikult ei oleks see võimalik ilma muusika- ja teatrimaja meeskonna toetuseta," jätkas ta.

Balletistuudio tegutsemise ajal on loodud ja publikule esitatud mitu etendust -  "Unistus saab teoks" (2017), "Luiged" (2019) ja tantsuline etüüd "Haldjad" (2018), millega balletistuudio õpilased esinesid edukalt Eesti rahvusballeti trupiga Rahvusooper Estonia etenduses "Uinuv kaunitar" Paides.

Paide Balletistuudiol on tekkinud ka oma traditsioonid: iga-aastane Kevadkontsert, lastekaitsepäeva esinemine, Hooaja avalöök, lisaks väiksemad üritused.

Teate koostas:

Maarit Nõmm
avalike suhete peaspetsialist
51 46 043
maarit.nomm@paide.ee