Sargveret hakkab Mäekülaga ühendama kergliiklustee

09.10.2019

Maanteeamet alustas oktoobris ümberehitustöid Tallinn-Tartu maanteel Mäeküla ristis ning rekonstrueerimist Mäeküla - Suurpalu viie kilomeetrisel teelõigul. Sargvere küla saab projekti raames kauaoodatud jalg- ja jalgrattatee Mäekülani, mida Maanteeamet ehitab koostöös Paide linnaga.

Töid teostab Verston Ehitus OÜ. Kogu objekti valmimistähtaeg on 28.08.2020.

Mäeküla ristmikule tuleb tööde käigus teeületuskoht ka jalakäijatele. "Hetkel puudub seal konkreetne koht ohutuks maantee ületamiseks ja inimesed teevad seda, kus juhtub. Samas on piirkonnas intensiivse kasutusega bussipeatused ja mitu söögikohta ning seetõttu inimeste liikumine suur. Liiklusohutuse tõstmine on nimetatud kohas väga oluline," selgitas Paide piirkonnajuht Kulno Klein.

Töötsoonis on sõidukiirus piiratud ning liikluskorraldus tagatud märkide abil.

Mäeküla-Sargvere kergliiklustee esimene etapp läheb linnale maksma ligi 70 000 eurot. Teelõigu pikkus on umbes 2 km.

Ekraanitõmmis: Google Maps

avalike suhete peaspetsialist