Paides sündis mullu viimaste aastate rekordarv lapsi

03.02.2020

2019. aastal sündis Paide linnas esialgsetel andmetel 113 last, mida on tavapärasest palju rohkem.

Keskmine sündide arv Paides on jäänud saja lapse juurde, viimastel aastatel on sünde olnud vähemgi - näiteks 2018. aastal jäi uute ilmakodanike arv 80 piiresse.

Linnapea Priit Värgi sõnul pakub selline uudis ainult rõõmu. "Et eelmisel aastal nii palju lapsi sündis, on meeldiv ja samas oodatud üllatus. Lapsed sünnivad küll armastuse ja kire tulemusel, ent loodan, et väikese tõuke on andnud sündimuse suurenemisele ka riik ja linn pakkudes võrreldes varasemaga natuke rohkem majanduslikku kindlustunnet. Paides oleme tõstnud sünnitoetuse kolmanda lapse puhul 1000 euroni, suurendasime esimese ja teise lapse sünnitoetust 500 euroni ning leevendasime lasteaia kohtasude maksmist suurtele peredele. Lisaks suureneb sügisel ranitsatoetus 200 euroni ning kolme ja enamlapseliste peredele on ette nähtud huviringitoetus. Ma siiralt loodan, et alanud aastal sünnib Paides veel rohkem lapsi kui mullu," ütles Värk.

Foto novembrikuisest beebide vastuvõtust, kuhu oli oodatud rekordilised 71 beebit.

avalike suhete peaspetsialist