« Tagasi

Konkursi "Jõulumeeleolu" 2019 võitjad on selgunud

09.01.2020

Selgunud on iga-aastase talvise linnaruumikonkursi "Jõulumeeleolu" tänavused võitjad. 
Konkursikomisjoni esimehe Siret Pihelgase sõnul on linlased sel aastal eriti usinad olnud oma kodude ja koduaia kaunistamisel. "Märgata on olulist kasvu jõuluvalgustuse kasutamisel, mis on väga tore ja tervitatav. Eriti praegu, kus lund ei ole ning valitseb südatalvine pimedus." 

Konkursikomisjon koosseisus Natalja Haug, Anne Oja, Tiina Kivila, Siret Pihelgas, Peeter Saldre, Kulno Klein ja Rein Säinas tegi Paide linnas ringsõidu ning selgitas võitjad. 

Pereelamud (sh suvilad ja paariselamud)
 • Ööbiku kinnistu Valgma külas 
  Hinnang: väga maitsekas lahendus, kus jõuluvalgustuseks on kasutatud oma aia haljastust ja omamoodi jõulupuudeks on muudetud tuledega kaunistatud kaunid ümarad põõsad maja ümber.
 • Jaama 7 ja 9 
  Hinnang: ühtne, aga mitmekülgne lahendus seob tervikuks kaks maja ja kaunistatud on ka piirdeaiad, nii et eri sorti ja värvi valguslahendused (sh liikuv projektsioon) üksteist täiendavad.
 • Mündi 25 
  Hinnang: rikkalikumat ja jutustavamat laadi jõulukaunistused majal ning seda kaunilt täiendav ilusa võraga valgustatud puu.
 • Jõe 12 
  Hinnang: selgelt eristuva valguslahendusega portaal ja külluslikud õuekaunistused.
Rida- ja korterelamud
 • Tiigi tn 19
  Hinnang: eeskuju vääriv näide koostööst, kus ridalaemu bokside erinevad omanikud on kokku leppinud ühtse jõuluvalguse kogu majal, mis on ka maitsekas ja kena.
Vaateaknad, asutused ja ettevõtted

 • Kriilevälja külaplats MTÜ Kriilevälja külaselts
  Hinnang: kombineeritud on lihtsad lahendused, mis loovad rikkaliku kaunistatud üldmulje, kuid millegagi pole samas liialdatud. Soe ja külm valgus ning erinevad kujundid loovad hubase jõulumeeleolu.

 

Foto: Lembitu pargi kolm puud said tänavu kauni valgustuse. 

Teate koostas:

Maarit Nõmm
avalike suhete peaspetsialist
51 46 043
maarit.nomm@paide.ee